11 Aralık 2019 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Kebapçıyı Otomobille Ezdi…

Kebapçıyı Otomobille Ezdi…

Kebapçılık yapan 55 yaşındaki Şenol Dinçkartal, müşterilerine servis yaparken işyerine giren otomobilin altında kaldı. Kasıtlı olarak otomobille barakaya girip, Dinçkartal’ın yaralanmasına neden olduğu iddia edilen Zeki B.’nin, işyerini zorla almak istediği ileri sürüldü.

Merkez Seyhan İlçesi’nin Akkapı Mahallesi’nde yaşayan Şenol Dinçkartal, bir yıl önce, boş arsayı belediyeden kiralayıp üzerine de baraka yaptı. Dinçkartal, kurduğu kebap tezgahında 2 çocuğu ve eşi ile birlikte çalışmaya başladı. Aynı mahallede oturan Zeki B., arsaya sahip olmak istediğini söyleyerek Şenol Dinçkartal’dan kendisine devretmesini istedi. Dinçkartal kabul etmeyince de aralarında husumet çıktı. İlk zamanlar sadece tehdit eden Zeki B., gün geçtikte husumeti şiddete dönüştürdü. Artan tehditler üzerine Şenol Dinçkartal barakanın etrafına güvenlik kamerası yerleştirdi.

Zeki B., 9 Mayıs gecesi traktörle gelip Şenol Dinçkartal’ın barakasına çarptı. Şenol Dinçkartal, sabah geldiğinde barakayı yıkılmış halde buldu. Çevresindeki dost ve akrabalarının da desteğiyle Dinçkartal, barakayı yeniden yaptı. Bununla da yetinmeyen Zeki B., yine gece yarısı gelip, benzin dökerek kebapçıyı ateşe verdi. Alevleri fark eden vatandaşlar, kendi imkanları ile yangını büyümeden söndürüp, Dinçkartal’ın barakasını kurtardı. Her iki olay nedeniyle de karakola gidip şikayet dilekçesi veren Şenol Dinçkartal, Zeki B. ve akrabaları hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dün öğle saatlerinde Dinçkartal, öğle saatlerine müşterilerine kebap servisi yaptığı sırada içeri bir otomobil daldı. Süratle gelen otomobil, servis yapan Şenol Dinçkartal’a çarpıp altına aldı. Geri dönen otomobil ikinci kez kulübeye girmek istedi, ancak müşteriler ve çevredeki vatandaşlar tepki gösterdi. Tepkiler üzerine otomobil süratle olay yerinden uzaklaştı. Yaralanın Şenol Dinçkartal ambulansla Adana Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kamera kayıtlarını inceleyen polis, Şenol Dinçkartal’ı öldürmek isteyerek çarpan 01 LN 840 plakalı otomobili buldu, sürücüsü Zeki B.’yi gözaltına aldı.

Polis, olay ile ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Genç kadın otelde ölü bulundu…

24 yaşındaki kadın otel odasında ölü halde bulundu. Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesine bağlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir