15 Ekim 2019 , Salı
Ana Sayfa / Çevre / Kazakistan Cumhurbaşkanı’nın adı caddeye verildi…

Kazakistan Cumhurbaşkanı’nın adı caddeye verildi…

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in İsmi Adana’da Bir Caddeye Verildi

Türkiye ve Kazakistan arasındaki kardeşlik ve dostluk bağlarının pekiştirilmesi amacıyla Kazakistan Ankara Büyükelçisi Prof. Dr. Canseyit Tüymebayev’in de katıldığı bir törenle Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in ismi, TEM Otoyolu Hastaneler Kavşağı çıkışı ile Altun Bulvar arasında yeni açılan caddeye verildi.

Caddede düzenlenen törende Saygı Duruşu’nda bulunulmasının ardından Kazakistan ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti Milli Marşları okundu. Törenin açılış konuşmasını yapan Kazakistan Fahri Konsolosu Tarkan Kulak, Kazakistan’ın, Orta Asya’da kalkınma, refah, sosyal ve kültürel gelişmişliği artırma ve medeniyeti ilerletme konularında öncü fikirleri hayata geçiren kardeş ve dost bir ülke olduğunu kaydetti.

Kazakistan Büyükelçisi Prof. Dr. Tüymebayev ise caddeye Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in isminin verilmesi nedeniyle Vali Mustafa Büyük’ün şahsında tüm Adana halkına teşekkür etti.

Vali Büyük, de yaptığı konuşmada “Bugün gerçekleştirdiğimiz açılışı, Türk toplumları arasındaki dostluk ve Türk Devletleri arasındaki işbirliği açısından önemli bir sembol olarak görüyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kazakistan Büyükelçisi Prof. Dr. Tüymebayev, Kazakistan ve Türkiye arasındaki dostluk bağlarının güçlenmesine yaptığı katkılardan dolayı Vali Mustafa Büyük’e “Kazakistan-Türkiye Dostluk ve İşbirliğini Geliştirme Madalyası”nı verdi.

Tören, protokol üyelerinin Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in isminin yazıldığı caddenin açılışıyla son buldu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kaçak içki operasyonu…

Bir depoya yapılan baskında 150 litre kaçak viski ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi tutuklandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir