12 Aralık 2023 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / KAYMAKAMA VEDA YEMEĞİ…

KAYMAKAMA VEDA YEMEĞİ…

Başkanı Alemdar Öztürk, Ceyhan’da 7 yıl görev yaptıktan sonra Erzurum’un Palandöken ilçesine atanan Kaymakam Gürbüz Karakuş onuruna veda yemeği düzenledi.
Ceyhan Öğretmenevi’nde düzenlenen yemeğe; Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, cumhuriyet Başsavcısı, İlçe Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü, Milli Eğitim Müdürü, daire amirleri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri ile esnaf ve meslek grubu yetkilileri, belediye daire amirleri ile muhtarlar katıldı.

KARAKUŞ: MESLEK HAYATIMIN EN UZUN VE EN VERİMLİ SÜRESİNİ CEYHAN’DA GEÇİRDİM

Veda yemeğinde yaptığı konuşmada duygulu anlar yaşayan Kaymakam Gürbüz Karakuş, meslek hayatının en uzun ve en verimli yıllarını Ceyhan’da geçirdiğini söyledi.
Karakuş; “ Devlet görevinin en üzücü yanı yıllarca görev yaptığınız yerden ayrılmaktır. Ceyhan’ın önemli ve stratejik bir ilçe olduğunun farkında olarak görev yaptık. Ceyhan bununda ötesinde birlik, dirlik ve kardeşlik duygusuyla birbirini sahiplenen bir ilçe. Biz bunları bilerek görevimizi yerine getirdik. Eğer yönettiğiniz ilçeyi iyi tahlil edemezseniz başarılı olamazsınız. Tüm enerjimizi Ceyhan’a hep faydalı işler yapmak için harcadık. Biz bir emanet görevi yerine getiriyoruz. Emanet görev sahipleri millete hükmeden değil hizmet eden bir anlayışı şiar edinmelidir. Siyaset bizim işimiz değildir. Biz sadece bir hakem gibi gözlemleyerek sorunları ve sıkıntıları belirleyip ortaya koyarız. Değerli Belediye Başkanımız sivil toplumun da desteğini alarak özellikle kentsel dönüşüm gibi hayati bir projesi hayata geçirmek adına büyük gayretler sarf ediyor. Bunu başaracağına ve Ceyhan’ın kazanacağına inanıyorum. Biliyorsunuz vedalar tamamen ayrılık değildir. Ceyhanlılara görevimizin devam edeceği Palandöken’de de kapılarımız hep açık olacaktır. Benden taraf kime hakkım geçtiyse helal ediyorum. Hizmet adına istemeden de olsa kimin hakkı geçtiyse helal etmelerini istiyorum. Başta bu programı hazırlayan değerli Belediye Başkanımız Alemdar Öztürk olmak üzere ,7 yıl görev yaptığım Ceyhan’da benimle birlikte çalışan herkese ve kıymetli Ceyhanlılara çok teşekkür ediyorum.” dedi.

ALEMDAR ÖZTÜRK: KAYMAKAMIMIZI FAHRİ HEMŞEHRİ İLAN EDECEĞİZ

Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ise Kaymakam Karakuş’un Ceyhan’da devlet-millet kaynaşmasının en güzel örneğini sergilediğini belirterek, “ Makam koltuklarına şeref getirmek ancak halka ulaşmakla olur.7 yıl boyunca kapısını herkese açık tutan Kaymakamımız, insani tavrı ve fedakâr çalışmalarıyla ‘ben Ceyhanlıyım’ bilinciyle Ceyhan’a’ önemli hizmetlerde bulunmuştur”dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Mahalle Kütüphaneleri Öğrencilerin İkinci Evi Oldu…

Yüreğir Belediyesi’nin çocuklara uygun ders çalışma ortamı sunmak ve kitap okuma alışkanlıklarını artırmak için hayata …

ÇÜ Rektörlük Koşusu’nu Mind And Life Kazandı…

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü adına Türkiye Jokey Kulübü tarafından “ÇÜ Rektörlük Kupası Koşusu” düzenlendi. …

Evlatları bakmayı reddetti, hastanede yatan eski kayınpederinin yanından ayrılmıyor…

Ersin Kurt (43) ve Sonay Ateş (40) çifti 2 sene önce evlendi. Çiftin bu evlilikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir