29 Kasım 2023 , Çarşamba
Ana Sayfa / Çevre / Karnavala binlerce kişi katıldı…

Karnavala binlerce kişi katıldı…

Adana’da bu yıl 3’üncüsü yapılan Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında kostümlü kortej yürüyüşü yaklaşık 90 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Renkli görüntülerin sergilendiği yürüyüşe 50 bin kişinin katılması bekleniyordu ancak sayının neredeyse ikiye katlatması dikkat çekti.

Kent merkezindeki Atatürk Caddesi’nde başlayan yürüyüşte renkli kostümler giyen, yüzlerini rengarenk boyayan, portakal çiçeği temalı şapkalar takan katılımcılar, çalınan müzikler eşliğinde Sular Caddesi üzerinden yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki resmi açılış törenin yapılacağı Merkez Park’a kadar yürüdü.

Adana Valisi Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü, Türkiye Milli Takımlar Direktörü Fatih Terim, Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, ilçe belediye başkanları, Adanalı olan ve olmayan aralarında Keremcem, Hatice Aslan, Menderes Samancılar, Ayşe Arman, Ece Vahapoğlu gibi çok sayıda ünlü isim vatandaşlarla birlikte karnaval yürüyüşüne katıldı. 50 bin kişinin katılması beklenen karnaval yürüyüşüne yaklaşık 90 bin kişinin katıldığı bildirildi.

Kentteki çok sayıda okul, dernek ve sivil toplum kuruluşunun yanı sıra çevre illerden ve yurtdışından da katılımın olduğu yürüyüşte, yüzlerine portakal çiçeği resimleri yapıp boyayan kişiler, müzik eşliğinde dans etti.

Kostümlü karnaval ekiplerinin ilgi çektiği yürüyüşte nostaljik arabalar ve motosikletliler grubu da korteje renk kattı. Kaldırımlarda toplanan vatandaşlar ile evlerinin balkon ve pencerelerinden korteji izleyen Adanalılar da alkışlarla karnaval coşkusuna katıldı. –

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Hem Kendisi Hem de Komşusunun Başını Yaktı…

Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, uyuşturucu taşıdığı gerekçesiyle tutuklanan Ali Can N.’nin, Yıldırım Beyazıt …

Zülfikar İnönü Tümer, Seyhan Halkı İçin Yola Çıktı…

Atadan Cumhuriyet Halk Partili, Adana’nın Seyhan ilçesinde doğup büyüyen İnşaat Mühendisi Zülfikar İnönü Tümer, ilçe …

HAVALAR SOĞUDU SICAK ÇORBA İKRAMI BAŞLADI…

Seyhan’da hiç kimsenin aç ve açıkta kalmaması için tüm olanaklarıyla halka hizmet eden Akif Kemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir