30 Kasım 2023 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / KARDEŞ ŞEHİRDEN ZİYARET…

KARDEŞ ŞEHİRDEN ZİYARET…

KARDEŞ ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI BİR ARADA

Tataristan’ın Nurlat Belediye Başkanı Ravil Kuzürov ve Tatar Türk Dostluk Derneği Başkanı Firdevs Fathelislam, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’ü ziyaret ederek ilçede bazı incelemelerde bulundu.

Ceyhan Belediyesi ile kardeş şehir olan Tataristan’ın Nurlat Belediyesi Başkanı Ravil Kuzürov ve Tatar Türk Dostluk Derneği Başkanı Firdevs Fathelislam, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’ü makamında ziyaret etti. Çok samimi ve sıcak bir ortamda yapılan görüşmelerin ardından Nurlat Belediye Başkanı Kuzürov, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ile birlikte ilçede bazı incelemelerde bulundu.

Konuk Belediye Başkanı Ravil Kuzürov, Tataristan-Türkiye kardeşliğinin güçlenerek devam etmesini temenni ederek, kardeş şehir ilişkilerinin de bu amaca büyük katkı koyacağına inandığını söyledi.

Başkan Alemdar Öztürk ise “Mevcut kardeş şehir ilişkilerimizin güçlenerek devam etmesi sadece Ceyhan ve Nurlat için değil Tataristan ve Türkiye ilişkileri içinde önem arz ediyor. Sayın Ravil Kuzürov’un davetine icabet edip en kısa sürede kardeş şehrimiz Nurlat’a iade-i ziyarette bulunacağım” dedi.

Kardeş şehir Belediye Başkanları Ravil Kuzürov ve Alemdar Öztürk daha sonra BOTAŞ Tesisleri ile Toros Adana Yumurtalık Serbest Bölgesi’nde bazı incelemelerde bulundu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Asgari ücret sefalet ücretine dönüştü…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Dr. Anıl Tanburoğlu 2024 yılı için belirlenecek olan …

Final Eğitim Kurumları’ndan Öğretmenler Günü balosu…

 Adana Final Eğitim Kurumları, Öğretmenler Günü’nü görkemli bir balo ile kutladı. Adana Final Eğitim Kurumları …

Sağlık-Sen Adana Kadınlar Komisyonu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi…

Kadınlar Komisyonu’nun Görevleri ve Amaçları Kadınlar Komisyonu, özellikle kadın üyelerin çalışma yaşamında karşılaştıkları sorunlara odaklanacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir