12 Ağustos 2020 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Karataş Belediyesi Sahil Temizliği Etkinliği ile plastik kirliliğine dikkat çekti…

Karataş Belediyesi Sahil Temizliği Etkinliği ile plastik kirliliğine dikkat çekti…

Karataş Belediyesi tarafından kirliliğe dikkat çekmek amacı ile sosyal sorumluluk etkinliği olarak başlatılan ve her hafta Karataş’ın farklı bir sahilinde yapılması planlanan sahil temizlik etkinliğinin ilki Karataş Harbiş Plajında gerçekleştirildi.

Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve halkın katılımı ile gerçekleştirilen temizlik çalışması, Karataş Harbiş Plajında gerçekleştirilirken temizlik sonrası doğaya bırakılan atıklar çevreye karşı daha duyarlı olmamız gerektiğini gösterdi.

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz; çevre bilinci ile büyüyen ve yetişen bir nesil için adımlar attıklarını ve bu nedenle çeşitli sosyal sorumluluk etkinlikleri düzenleyerek halkımızın ve bu sahilleri kullanan tatilcilerimizin temizliğe karşı daha hassas davranmaları konusuna dikkat çekmeyi hedeflediklerini belirttiler.

Başkan Topuz yaptığı açıklama da “ Dünya çevre örgütü tarafından hazırlanan raporda plastik kirliliği ile ilgili Akdeniz’in en kirli sahilleri arasında Türkiye’nin 2. sırada gösterilmesi kirlilik konusunda ne kadar hassas davranmamız gerektiğinin tablosu olmuştur. Bu sebeple bizler temizlik çalışmalarımızı sosyal sorumluluk etkinlikleri olarak, haftada bir düzenli hale getirerek her hafta Karataş’ın farklı bir sahilinde gerçekleştirmeyi planlayarak etkinliklere halkımızın da destek vermesini istiyoruz. Harbiş plajımızda ilkini düzenlediğimiz temizlik etkinliğine destek veren Çukurova Atık Geri Kazanım firmasına, Abit Bisiklet kulübüne ve destek veren değerli halkımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Rezidansın 13. katından düşüp öldü…

Bir kişi, rezidansın 13. katından düşüp hayatını kaybederken 1. kat balkonundaki iki kadının kahve içerek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir