12 Aralık 2023 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Kanala Girenlere Ceza

Kanala Girenlere Ceza

Adana’da boğulma olaylarının önlenmesi amacıyla, sulama kanalı, baraj gölü ve nehirlerde suya giren 15 yaşından büyüklerin Kabahatlar Kanunu’na göre cezalandırılacağının bildirilmesinin ardından, çocuk şube müdürlüğü buralarda helikopter destekli operasyon yaptı. Buralarda yüzen 74 kişiden 15 yaşında büyük olan 13 kişiye 108’er lira para cezası verdi.

Adana Valiliği geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak, 2014 yılında yaz mevsimi dolayısıyla yoğun şekilde hissedilen aşırı sıcakların etkisiyle, sulama kanalı, baraj gölü ve nehirlerde serinlemek amacıyla girilmesi sonucunda 17 kişinin hayatını kaybettiğini, bu nedenle serinlemek için suya giren 15 yaşından büyük çocuklara para cezası verileceğini, 15 yaşından küçük çocukların ise ailelerine teslim edileceğini açıkladı.

Bu açıklamanın ardından Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü harekete geçerek boğulma olaylarını önlemek için helikopter destekli operasyon başlattı. Operasyona asayiş, polis merkezi ekipleri de katıldı. Helikopter havalanarak özellikle kanal boyunda yüzen çocukları tespit ederek karada bulunan ekiplere haber verdi. Ekipler ise verilen koordinatlara anında hareket ederek yüzen çocukları tek tek yakaladı.

“YAKALANAN ÇOCUKLAR AĞLADI”
Kanalda yüzerken biranda karşısında polisleri gören 3 çocuk polise yalvarıp, “Ağabey ne olur bizi almayın bize bir şey yapmayın” diye ağladı. Polis çocuklara kendilerine bir şey yapmayacaklarını belirterek, “Biz burada sizin hayatta kalmanız için mücadele ediyoruz. Siz buradan alıp ailenize teslim edeceğiz” dedi

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Mahalle Kütüphaneleri Öğrencilerin İkinci Evi Oldu…

Yüreğir Belediyesi’nin çocuklara uygun ders çalışma ortamı sunmak ve kitap okuma alışkanlıklarını artırmak için hayata …

ÇÜ Rektörlük Koşusu’nu Mind And Life Kazandı…

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü adına Türkiye Jokey Kulübü tarafından “ÇÜ Rektörlük Kupası Koşusu” düzenlendi. …

Evlatları bakmayı reddetti, hastanede yatan eski kayınpederinin yanından ayrılmıyor…

Ersin Kurt (43) ve Sonay Ateş (40) çifti 2 sene önce evlendi. Çiftin bu evlilikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir