20 Haziran 2024 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Kanala Girenlere Ceza

Kanala Girenlere Ceza

Adana’da boğulma olaylarının önlenmesi amacıyla, sulama kanalı, baraj gölü ve nehirlerde suya giren 15 yaşından büyüklerin Kabahatlar Kanunu’na göre cezalandırılacağının bildirilmesinin ardından, çocuk şube müdürlüğü buralarda helikopter destekli operasyon yaptı. Buralarda yüzen 74 kişiden 15 yaşında büyük olan 13 kişiye 108’er lira para cezası verdi.

Adana Valiliği geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak, 2014 yılında yaz mevsimi dolayısıyla yoğun şekilde hissedilen aşırı sıcakların etkisiyle, sulama kanalı, baraj gölü ve nehirlerde serinlemek amacıyla girilmesi sonucunda 17 kişinin hayatını kaybettiğini, bu nedenle serinlemek için suya giren 15 yaşından büyük çocuklara para cezası verileceğini, 15 yaşından küçük çocukların ise ailelerine teslim edileceğini açıkladı.

Bu açıklamanın ardından Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü harekete geçerek boğulma olaylarını önlemek için helikopter destekli operasyon başlattı. Operasyona asayiş, polis merkezi ekipleri de katıldı. Helikopter havalanarak özellikle kanal boyunda yüzen çocukları tespit ederek karada bulunan ekiplere haber verdi. Ekipler ise verilen koordinatlara anında hareket ederek yüzen çocukları tek tek yakaladı.

“YAKALANAN ÇOCUKLAR AĞLADI”
Kanalda yüzerken biranda karşısında polisleri gören 3 çocuk polise yalvarıp, “Ağabey ne olur bizi almayın bize bir şey yapmayın” diye ağladı. Polis çocuklara kendilerine bir şey yapmayacaklarını belirterek, “Biz burada sizin hayatta kalmanız için mücadele ediyoruz. Siz buradan alıp ailenize teslim edeceğiz” dedi

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir