29 Ocak 2020 , Çarşamba
Ana Sayfa / Çevre / Kamyonculardan eylem…

Kamyonculardan eylem…

Adana Nakliyatçılar Sitesi’ndeki kamyoncu esnafı yaşadıkları sıkıntılara isyan etti. İktidardan bir an önce sorunlarının çözülmesini isteyen kamyon şoförleri kontak kapattı. Sitede eylem yapan sürücüler için çevik kuvvet polisi tedbir aldı.

Toplanan grup adına açıklama yapan Bitlisli 3 çocuk babası kamyon şoförü Mehmet Sıddık Sencer, sektörün sorunlarını “K1, C2 mesleki yeterlilik belgesi SRC, psikoteknik, mazot fiyatının yükselmesi, nakliyecinin fazla komisyon alması, fabrikanın önünde bekletilmek, düşük kira, HGS cezaları” diye sıraladı. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Ulaştırma Bakanı’na seslenen Sencer, şoför esnafının bu meselelerine kulak verilmesini istedi. Kamyonuyla ülke genelinde gezdiğini, yeri geldiğinde hamallık yaptığını dile getiren Sencer, “Üç çocuğumu geçindiremiyorum. Bütün meslektaşlarım da aynı durumdadır. SRC, psikoteknik ve eski ehliyete para verdiğim halde iptal oldu. Yeni bir ehliyet dolayısı ile ekstra bir masraf çıkartıldı. Buna gücüm yetmiyor. Mazotun litresi 4 lirayı bulmuş. Masraflarımız artmışken ben Adana’dan İstanbul’a 5 yıl önceki ücretle taşıma yapıyorum. Eskiden 50 TL olarak verdiğim komisyon gideri 400 TL’ ye yükselmiş halde.” şeklinde konuştu.

Nakliyatçılar Sitesi’nde yaklaşık bin 500 kamyoncu esnafının faaliyet gösterdiğini ifade eden Mehmet Sıddık Sencer, ülkenin her yerinde meslektaşlarının benzeri sorunları paylaştıklarını açıkladı. Sencer, “Yetkili makamlar sesimizi duysun”.dedi

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Adana’nın 100 yıl su sorunu yok…

Su ve Kanalizasyon İşletmesi (ASKİ) Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Aydın Cint, kentte 100 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir