13 Nisan 2024 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Kadınlar, 8 Mart’ta Yeteneklerini Gösterdi…

Kadınlar, 8 Mart’ta Yeteneklerini Gösterdi…

Düzenlenen sergiden elde edilecek gelirin tamamı 6 Şubat 2023 depreminde Hatay’da hayatları zarar gören kız çocukları yararına kullanılacağını ifade eden TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hüsniye Gül; Sanatın, toplumun ve kültürün derin, gerçek ve tarihsel bir yönünü yansıttığını ifade ederek şöyle konuştu:

GÜL: DUYGULARI İFADE ETMEK İÇİN GÜÇLÜ BİR ARAÇTIR

“Estetik algılarımızın gelişmesine katkı sağlar, toplumsal konularda canlılık getirir ve unutulmaz anılar yaratır. Sanat, sözel ifadelerin zorlandığı durumlarda duyguları ifade etmek ve iyileştirmek için güçlü bir araçtır.

Bu çalışmanın odak noktası, çocuk gelişiminde sanatın önemini anlamak ve resim yapmanın çocuklar için anlamını keşfetmektir. Aynı zamanda, dayanışmanın insanları bir araya getirme gücünü vurgulayarak, toplumun felaket anlarında birlikte hareket etme azmini desteklemek amacıyla yapılmıştır.”

ÖZGÜMÜŞ: FELAKETİN YARALARINI SARMAYA KARAR VERDİK

İnsanların en zor anlarda bile dayanışma içinde bir araya gelebileceklerini ve sanatın, bu dayanışma zincirinin en güçlü halkalarından biri olabileceğini belirten ÇYDD Çukurova Şube Başkanı Sibel Özgümüş,  “Kız çocuklarının eğitimlerine destek amaçlı düzenlenen ve anlamı çok büyük olan sergiye emekleri geçen Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Ahencan Tayakısı’ya, Güzide Özveren nezdinde Minecan Okulları’na, yürekleri iyilikle çarpan minik öğrencilerimize, bu sergi fikrinin oluşmasında çok büyük destekleri olan Ziraat Yüksek Mühendisi Hüsniye Gül’e, Güzel Sanatlar Fakültesi’ne, Ressamlar Derneği’ne, resimlerini bağışlayan gönüllülere, ve serginin sanat danışmanlığını yapan İpek Ela Gül’e Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çukurova şubesi olarak teşekkür ederiz” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir