12 Aralık 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Çevre / Kaçakçılara darbe…

Kaçakçılara darbe…

Adana’da polisin son bir haftada gerçekleştirdiği kaçakçılık operasyonlarında piyasa değeri 1 milyon TL’den fazla çok sayıda kaçak sigara, içki, cep telefonunun yanısıra 7 bin litre akaryakıt ele geçirildi.
Olayla ilgili 22 kişi gözaltına alındı.
Alınan istihbarat çalışmaları sonucu 17-24 Nisan tarihleri arasında bir dizi operasyon gerçekleştiren Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 152 bin 42 paket gümrük kaçağı sigara, 440 adet cep telefonu, 7 bin 66 litre kaçak akaryakıt, 11 adet tarihi eser, bin 391 adet bandrolsüz kaçak içki ile 6 bin 882 adet cinsel içerikli ürün ele geçirdi. Olaylarla ilgili 22 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan işlemlerin ardından adli mercilere sevk edilen zanlılardan 15’i tutuklandı.
Ele geçirilen kaçak ürünlerin naklinde ve sevkiyatında kullanılan toplam 102 bin TL değerindeki 3 araca da mahkeme kararı ile el konuldu. Operasyonda ele geçirilen kaçak ürünlerle ilgili 1 milyon 120 bin TL’lik haksız kazanç ve vergi kaybının engellendiği kaydedildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Balıkçıların yeni kabusu: İnsan yüzlü sapan balığı…

Karataş ilçesi kıyılarında deniz suyunun soğumasıyla birlikte balon balığı popülasyonu azalırken, avlarda yoğun şekilde ortaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir