12 Nisan 2024 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / İŞTE HOŞGÖRÜ VE YAŞAM BU…

İŞTE HOŞGÖRÜ VE YAŞAM BU…

Bu tür etkinliklerde meydana gelen sarkıntılık, taciz, hırsızlık, yankesicilik, alkole bağlı olumsuzlukların Adana’da da yaşanmaması için İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri geniş önlemler aldı. 1-5 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen ve kentin birçok ana cadde ve bulvarlarında etkinlik düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı boyunca çoğu sivil polis olmak üzere 400 polis görevlendirildi. Yerli ve yabancı onlarca sanatçı ile birçok ünlü kişinin katıldığı Portakal Çiçeği Festivali’nde asayiş ekiplerinin yanı sıra Terörle Mücadele, Güvenlik ile Çocuk Şube Müdürlüğü’nden de ekipler görev yaptı. Sanat etkinlikleri ile konserlerin de düzenlendiği etkinliğin finalinde ise yaklaşık 90 bin kişinin katıldığı karnaval yürüyüşü yapıldı. Sular Mevkii’nde toplanan binlerce kişi birçok caddeyi aşıp, 2 kilometre yürüyerek Merkez Park’a ulaştı ve bu geçiş saatlerce sürdü. Yürüyüşü de 80 bin kişi izledi. Adana’nın 3 ana arteri yani Atatürk Caddesi, Ziya Paşa ve Gazi Paşa Bulvarları araç trafiğine katıldı.
KARNAVALA GÖLGE DÜŞMEDİ
Büyük coşkuyla gerçekleştirilen karnaval süresince Güven Timleri, 24 saat boyunca konser alanları ve festival etkinliklerinin gerçekleştirildiği bölgelerde halkın arasına karışarak taciz, kapkaç ve yankesici avına çıktı. Ancak festival boyunca, polis kayıtlarına yansıyan bir tek suç unsuru oluşmadı. Genellikle bu tür büyük organizasyonlarda taciz iddialarının gündeme geldiği belirtilirken Adana’da binlerce kişinin katılıp eğlendiği organizasyonda herhangi bir şikayetin söz konusu olmaması karşısında memnuniyetleri belirten Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, “Tek bir vukuat dahi olmaması karşısında biraz da şaşırmadık desek yalan olur. Bu sonuç sadece önlemlerimiz sayesinde değil, halkın sağduyulu ve gençlerin uygarlıkları ile sağlanmış oldu” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir