20 Nisan 2021 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / İsmet İnönü Ceyhan’da anıldı…

İsmet İnönü Ceyhan’da anıldı…

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, İsmet İnönü’nün ölüm yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında törene katıldı.
Törene Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, CHP İlçe Başkanı Fikret Cirit, CHP Kadın Kolları Başkanı Öznur Akçan ve CHP İlçe yöneticileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, İsmet İnönü’yü vefatının 47. yıl dönümünde, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstüne karanfil bırakılarak saygı ve minnetle anıldı.
Başkan Erdem mesajında; “Büyük devlet adamı, 2. Cumhurbaşkanımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en yakın silah ve mücadele arkadaşı, aynı zamanda en yakın siyasi arkadaşı İsmet İnönü’nün 47. ölüm yıl dönümünde Atatürk büstüne karanfil koyarak andık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’nün çizdiği yolda yürümeye devam ediyoruz. Onların bizlere göstermiş olduğu hedeflere doğru ülkeyi daha çağdaş medeniyetler seviyesine çıkartma noktasında çabalarımızı hep birlikte sürdürüyoruz. İsmet İnönü’yü tekrar rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Adana’nın risk haritası yeniden kızardı…

Adana’da, geçen hafta alınan sıkılaştırma tedbirlerine rağmen vaka sayıları arttı. Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir