15 Temmuz 2020 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / İŞÇİLERİ SICAK BUNALTIYOR…

İŞÇİLERİ SICAK BUNALTIYOR…

Çukurova yöresine gelen tarım işçileri, ramazanı, 40 dereceyi bulan sıcakta tarlada çalışarak geçiriyor.

Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Siirt, Adıyaman başta olmak üzere çeşitli illerden Çukurova’nın Bereketli topraklarına çalışmaya gelen tarım işçileri, sabahın ilk ışıklarıyla tarlaların yolunu tutuyor.

Domates, biber, karpuz ve kavun toplayan işçiler arasında oruç tutanlar da bulunuyor. İşçiler, 40 dereceyi bulan sıcakta 37 lira yevmiye karşılığı tarlada çalışıyor.

Şanlıurfalı lise öğrencisi Hıdır Aykan, memleketinde iş bulamadığı için Adana’ya geldiğini, ailesinin geçimine katkıda bulunmak istediğini söyledi.

Sıcak havada çalışmasına rağmen oruç tuttuğunu belirten Aykan, “Güneşte, 40 derecenin altında çalışmak çok zor. Rızkımız, ekmek paramız için çalışıyoruz. Bazı arkadaşlarımız dayanamadı, bazıları da orucunu aksatmıyor. Orucumuzu tutuyor, ibadetimizi yapıyoruz. Çalmaktansa burada çalışırız daha iyi. Oruç da tutarız, çalışırız da” dedi.

Şanlıurfalı Hatice Çiftçi de “Oruç tutuyorum. Hava çok sıcak. Sabahtan akşama kadar güneşin altındayız” diye konuştu.

Emine Çiftçi de orucunu aksatmamaya çalıştığını vurgulayarak, günlük 37 liraya yevmiye aldıklarını kaydetti.

Rahime Algaç da sıcak havada çalışırken zorlandıklarını belirterek, ramazanın ilk günü oruç tutan bazı arkadaşlarının rahatsızlandığını söyledi.

Ebru Yılmaz da ramazanın ilk günü oruç tuttuğunu ifade ederek, “Oruç tuttum ama çok zorlandım. Bayılan arkadaşlarımız oldu. Çalışmaya mecburuz. Gölgede bile hava çok sıcak” dedi

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

‘yeşil reçete’ operasyonu…

Narkotik polislerinin bir eve yaptığı baskında yeşil reçeteyle satılan 131 bin 228 hap ele geçirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir