12 Aralık 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / İnönü’den Öneri: ”Yurt Yerine Anıt Yapılsın…”

İnönü’den Öneri: ”Yurt Yerine Anıt Yapılsın…”

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Aladağ’da yurt yangınında hayatını kaybeden kız öğrencilerin anısını yaşatmak adına, binanın bulunduğu yere bir anıt yapılmasını önerdi.

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer yaptığı yazılı açıklamada, Aladağ ilçesinde biri eğitmen, biri 6 yaşındaki kız çocuğu olmak üzere 12 kişinin hayatını kaybettiği yurt yangınının unutulmaması gerektiğini belirtti.

Yangın sonrası yıkılan yurdun bulunduğu yere 10 öğrenciyi simgeleyen özel bir anıt yapılması çağrısında bulunan Tümer, şunları kaydetti:

“Çocuklarımızın anılarını yaşatmak, onları unutmadığımızı, daima hatırlayacağımızı vurgulamak adına böyle bir anıta ihtiyacımız var. Yurt yerine anıt yapılsın. Kız öğrencilerimizin eğitim-öğretim uğruna canlarını verdiğini anlatan dokunaklı bir kompozisyonla Aladağ’a yakışan bir anıt yapılması için yetkilileri duyarlılığa davet ediyorum.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Zamana Yolculuk Sergisi…

Ceyhan Mehmetçik İlkokulu Müdürlüğünce, öğretmen, veli ve öğrenci işbirliğinde, okul bahçesinde, Unutulmaya Yüz Tutmuş Meslekler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir