29 Ocak 2020 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / İlbeyli işçilerinden eylem…

İlbeyli işçilerinden eylem…

Ceyhan’da İlbeyli tekstil fabrikasının çalışanları, fabrikanın yaklaşık iki aydır açılmaması nedeniyle mağdur olduklarını belirterek eylem yaptı.
Eski Adana yolu üzerinde faaliyet gösteren İlbeyli Beyteks Tekstil Fabrikası’nın ekonomik anlamda zor günler geçirdiği ve fabrikanın kapanmayacağına dair net bir açıklama yapılmadığını iddia eden işçiler, işlerini kaybetmemek adına fabrika önünde eylem yaparak yetkilileri göreve davet etti.
Siyasi çekişmenin içerisinde malzeme olmak istemediklerini belirten işçilerden Ümit Sarp (30), yerel yönetimlere başvurduklarını belirterek, “İlçe teşkilatlarına giderek durumumuzu anlattık. Hükümet partisi olarak konuya el atılmasını rica ettik, tamam siz gidin dediler. Büyüklüklerini göstersinler, büyüklük o makamlarda oturmakla olmuyor. Hallettik işinizi dediler ama ortada bir şey yok. Bizim amacımız taşkınlık yapmak değil buradaki herkes ekmeğinin peşinde, biz fabrikamızın açılmasını istiyoruz, siyasi malzeme olarak kullanılmak istemiyoruz “ dedi.
Eşinin kendisini terk ettiğini dile getiren iki çocuk babası Ergün Altuntop, “Fabrikanın açılacağı yok, borçlular kapıya dayandı. Çocuklarımın yüzüne bakamıyorum, zaten eşimde beni terk etti, ne yapacağımı şaşırdım, Allah rızası için bu işimizi kaybetmeyelim, birileri konuya el uzatsın mağduriyetimiz giderilsin, en azından işimizi kaybetmeyelim”
HIRSIZLIK MI YAPAYIM
Yıllardır çalıştıkların fabrikanın kapanacağı söylemlerinin son zamanlarda had safhaya çıkmasına rağmen yetkililerin bir açıklama yapmadığını ifade eden işçilerden 3 çocuk babası Resul Çağbay(36) “Bu yaşa geldim ne olacağım belli değil. Evde çocuklarım aç, ne yapayım hırsızlık mı yapayım, adam mı soyayım? Her gün ‘Yarın ne olacak’ endişesiyle yatıp kalkıyorum, Devlet Büyüklerimizin bir an önce konuya el atmalarını istiyoruz” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Adana’nın 100 yıl su sorunu yok…

Su ve Kanalizasyon İşletmesi (ASKİ) Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Aydın Cint, kentte 100 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir