25 Mayıs 2022 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / İl Orman Müdürü Yılmaz ÇGC’de…

İl Orman Müdürü Yılmaz ÇGC’de…

Adana Orman Bölge Müdürü Mustafa Yılmaz, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir’i, ÇGC Kültür ve Sosyal tesislerinde ziyaet etti.

“SON 20 YILDA 320 MİLYON FİDANIN TOPRAKLA BULUŞTURDUK”
Orman Bölge Müdürü Yılmaz, ziyarette yaptığı açıklamada, Adana Orman Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ağaçlandırma faaliyetleriyle bilgi vererek, son 20 yılda 320 milyon fidanın toprakla buluşturulduğunu belirtti. Ormanları korumak, geliştirmek ve sürdürülebilir bir şekilde devamlılığının sağlanması için büyük çaba gösterdiklerini ifade eden Mahmut Yılmaz, bu kapsamda eğitim ve bilgilendirme çalışmalarının yanı sıra vatandaşa ücretsiz fidan dağıtımı yaparak insanlara yeşil vatanın ve çevrenin önemini vurgulamayı amaçladıklarını belirtti.
Gelecek nesillere bırakabilecek en değerli mirasın ormanlar olduğunu ifade eden Yılmaz, şöyle devam etti:

“Atalarımızdan bize emanet kalan ormanlarımıza gözümüz gibi bakıyoruz. Yangından zarar gören alanlarımızın tekrar yeşil örtüsüne kavuşması için tüm imkanları seferber ediyoruz. Ağaçlandırma çalışmalarımızla dünyaya örnek olmaya devam edeceğiz. Ülke genelinde son 19 yılda 5,5 milyar fidanı toprakla buluşturduk, Hedefimiz 2023 yılı sonuna kadar dünyada yaşayan kişi sayısı kadar fidanı toprakla buluşturmaktır.”

İklim değişikliğinin gündemde olduğu bu dönemde daha yeşil bir Adana hedefiyle yoğun bir program gerçekleştirdiklerini anlatan Yılmaz, “Kamoyunu bilinçlendirme ve yönlendirmede medyayı önemsiyoruz. Bu kapsamda gazetecilerle her zaman işbirliği ve diyalog içerisindeyiz. Her zaman katkılarınızı ve desteğinizi bekliyoruz” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

ADEO, Duayen Eczacılara Plaket Verdi…

Adana Sheraton Otel’de düzenlenen Balo’ya Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eda Kumcu, yardımcıları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir