23 Eylül 2021 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / İklim değişikliği farkındalık günü…

İklim değişikliği farkındalık günü…

19 Mart İklim Değişikliği Eylem Planı Farkındalık Günü’ Çukurova Üniversitesi Anaokulunda Kutlandı
Çukurova Üniversitesi ÇÜ) Kimya Kulübü öğrencileri ”19 Mart İklim Değişikliği Eylem Planı Farkındalık Günü” Çukurova Üniversitesi Anaokulu Öğrencileriyle yapılan etkinlikle kutladı. İklim Değişikliği etkenleri konusunda gelecek nesli bilinçlendirmek adına Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliğiyle gerçekleşen etkinlikte Çukurova Üniversitesi Anaokulu öğrencilerinin yaptığı el işleri sergilenirken, ayrıca minik öğrenciler farkındalık yaratacak şiir ve şarkılar söyledi.
Prof. Dr. Yıldız: “Çevre Duyarlılığı Yüksek Bir Nesil Yetiştirmek Dileğiyle…”
Çukurova Üniversitesi Kimya Kulübü Danışmanı Prof. Dr. Emel Yıldız, Çukurova Üniversitesi Anaokulu ve Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi adına yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;
“Küresel iklim değişikliğinin yadsınamaz etkileri her geçen gün etrafımızı biraz daha kuşatıyor. Ekolojik yıkım hızlandıkça ve yaşamın dengesi bozuldukça gezegendeki tüm canlılar hızla yok oluşa doğru sürüklenecek. Çocukların iklim değişikliğini anlamalarına yardımcı olmanın ve onları desteklemenin gerektiğine inanıyoruz. Çevre duyarlılığı yüksek bir nesil yetişmekte olduğu inancımızla 19 Mart İklim Değişikliği Eylem Planı Gününü kutluyor, çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakmak için koruma çalışmalarının yediden yetmişe herkesin önem vermesi gerektiğine inanıyoruz. Yaşanabilir bir dünyayı paylaşmak ve çevre duyarlılığı yüksek bir nesil yetiştirmek dileğiyle.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Vali Elban’ın, “Ceyhan OSB” ilgisi…

Vali Süleyman Elban, Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek Ceyhan OSB Yönetim Kurulu Üyeleri ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir