15 Ekim 2019 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Hayal Park yenilendi…

Hayal Park yenilendi…

Bir süredir bakım-onarım çalışmaları yapılan Hayal Park tesislerin açılışına katılan Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, halkın yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılandı. Açılışta konuşan Çetin, belediye başkanlığının 7. ayından itibaren “Yapacağız, açacağız dönemini geride bıraktıklarını” ifade etti.

Çetin, “Binlerce üyesiyle yoğun ilgi odağı olan ve yılda 2,5-3 milyon lira zarar eden Hayal Park tesislerini akılcı yönetimle zarar etmekten kurtardık. A’dan Z’ye 5 yıldızlı otel kalitesinde yeniledik ve Çukurova Belediyesi şirketine devrettik. Şimdi en iyi şekilde işletilecek ve halkımıza daha iyi hizmet verilecek. Halka en iyi hizmeti vermenin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

“Biz biliyoruz ki bir iş nasıl başlarsa öyle devam eder” diyen Başkan Çetin, şöyle devam etti:

“Sizlerin verdiği oyun hakkını vermek için göreve geldiğimiz günden beri hiç dur durak bilmeden çalışıyoruz. Çukurova’nın tüm mahallelerini ilkini Belediye Evleri Mahallesi’nde açtığımız Su Oyunları Parkları ile donatacağız, seneye bitmiş olacak. Adana’mıza temalı parklar kazandıracağız ve belediyemizin kasasından tek kuruş çıkmadan akılcı yönetimle bu hizmetleri yapacağız. Mevcut parkları yenilediğimiz gibi 15 ayda tam 25 parkı açarak rekora imza attık. 4 Ağustos Salı günü parklarımızın açılışını yapmanın mutluluğunu vatandaşlarımızla birlikte yaşayacağız.”

Soner Çetin, konuşmasında Jurassic Park tartışmasına da değindi. İddia edildiği gibi parkta ağaç kesilmeyeceğini vurgulayan Çetin, “Adana’mızı bu ve benzeri projelerle cazibe merkezi haline getirmek durumundayız. Jurassic Park’ı 15 Eylül’de açtığımızda göreceksiniz; İçel’den, Niğde’den, Hatay’dan, Osmaniye’den, hatta Gaziantep’ten bile bu parkı görmeye her gün binlerce kişi gelecek. Bırakın ağaç kesilmesini, bir tek yaprak bile dökülmeyecek ve buradan ilan ediyorum. Jurassic Park’a 250 yeni ağaç daha dikeceğiz” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kaçak içki operasyonu…

Bir depoya yapılan baskında 150 litre kaçak viski ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi tutuklandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir