12 Kasım 2019 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Hamile Kadın Kazada Can Verdi…

Hamile Kadın Kazada Can Verdi…

Bir kız çocuğu annesi Yeşim Işık, misafirliğe gelen Ümit Aybaş’ı yolcu etmek için Atatürk Caddesi’ne çıkıp, karşı yönden gelecek dolmuşu beklemeye başladı. Bir süre sonra iki arkadaş, dolmuşun durağa yaklaştığını görüp karşıya geçmek için yürümeye başladı.

İddiaya göre Işık ile Aybaş, kaldırımdan indikleri sırada, geri manevra yapan 42 yaşındaki Altun Bulut’un kullandığı servis minibüsünün altında kaldı. Minibüsün çarptığı Yeşim Işık ile Ümit Aybaş ağır yaralandı. İki kadın ambulanslarla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Balcalı Hastanesi’ne kaldırıldı. Yeşim Işık, doktorların tüm müdahalelerine rağmen karnındaki 6 aylık bebeği ile birlikte hayatını kaybetti. Anne ile doğmamış bebeğin ölümüne neden olan sürücü Altan Bulut ise gözaltına alındı.

Genç kadının cesedi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Acı haberi alan Yeşim Işık’ın özel bir hastanede çalışan eşi Yahya Işık ile yakınları geldikleri Adli Tıpta sinir krizi geçirdi. Kazanın, servis minibüsü sürücüsü Altan Bulut’un dikkatsizliği sonucu meydana geldiğini ileri süren Yeşim Işık’ın babası Hüseyin Yılmaz ile kayınpederi Ahmet Işık, “Arkadaşı kızımı ziyarete gelmiş. Misafir evine dönmek için yola çıkınca, kızım da okulda olan torunumu alacağını söyleyip, hem yolcu etmek, hem de onu almak niyetiyle birlikte çıkmışlar. Kaldırımın üzerinde bekledikleri sırada, servis minibüsü önlerinden geçmiş. Bu sırada karşıda da dolmuşu görünce kızım ile arkadaşı kaldırımdan caddeye inmişler. İleriye doğru giden servis minibüsü önce durmuş, sonra da geri geri gelmiş. İçindekilerin uyarısına rağmen kızım Yeşim ile arkadaşına çarpmış. Kızım ile karnındaki bebeği öldü, arkadaşı da ağır yaralandı” diye konuştu.

Eşinin cenazesini teslim almak için Adli Tıp Kurumu Morgu’na gelen Yahya Işık ise karısının sürekli kullandığı baş örtüsünü boynuna asıp ağıtlar yaktı. Doğmamış bebeği ile eşini kaybeden gözü yaşlı kocayı arkadaşları teselli etmeye çalıştı. Eşine ait baş örtüsünü koklayıp, “Kendi gitti, kokusu kaldı” diye gözyaşı döken Yahya Işık, “Gülümü aldılar benden, kopardılar çiçeğimi. Evim battı, kopardılar gülümü benden. Ona hep ‘Gülüm’ derdim. Yavrusuyla gitti beraber, ciğer kuzusunu göremeden gitti” dedi.

Otopsisi tamamlanan Yeşim Işık’ın cenazesi, yakınları tarafından teslim alınarak Buruk Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

205 bin fidan toprakla buluştu…

‘Geleceğe Nefes Ol’ seferberliği kapsamında, 43 noktada 205 bin fidan toprakla buluştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir