27 Kasım 2021 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Gönüllere dokunuyorlar…

Gönüllere dokunuyorlar…

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, halka dokunan sosyal belediyecilik hizmetleriyle öne çıkıyor. Bütün kesimlere açık diyaloğu, sorunları mahallinde tespiti, doğru yer ve zamanda attığı adımlarla ilçenin çehresini değiştirmeye başlayan Başkan Erdem, mübarek Ramazan ayı ve ‘tam kapanma’ döneminde ihtiyaç sahiplerine yönelik destekleriyle gönüllere dokunuyor.

YARDIM SEFERBERLİĞİ
Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, pandemi nedeniyle 29 Nisan-17 Nisan tarihleri arasında uygulanan ‘tam kapanma’ dönemi ve mübarek Ramazan ayının verdiği manevi güçle ilçede yoksul vatandaşlara yönelik ‘yardım seferberliği’ başlattı. Adana’nın ilk kadın Belediye Başkanı Erdem, 100’e aşkın personelle harekete geçerek, Ceyhan’daki yaklaşık 17 bin 65 yaş üstü haneyi ziyaret ediyor. Başkan Erdem, “Yardımlaşma ve dayanışmayı yıllardır organize eden biri olarak, ekip arkadaşlarımızla, hemşehrilerimizin hanelerine samimiyetlerine ve gönüllerine dokunuyoruz.” dedi.

‘HİZMET SEVDALISIYIZ’
Mahalleleri ziyaret eden, vatandaşların sorunlarını dinleyen ve çözümler üreten Başkan Erdem, “Bizler makamda oturmak için görevlendirilmedik, her zaman sahada ve halkımızla beraberiz. Memuriyet hayatım boyunca da hep sahada vatandaşlarımızın yanındaydım. Rabbim belediye başkanlığı koltuğunu nasip etti ve yine insanlarımızla iç içeyim. Biz koltuk sevdalısı değil; hizmet sevdalısıyız. Makamda oturmak benim tarzım değil. Her mahallemizi geziyorum, her kapıyı çalıyorum; hizmet üretmek için gece gündüz çalışıyorum.” şeklinde konuştu.

‘KÖPRÜ OLUYORUZ’
Büyükşehir Belediyesi Derman ve Ceyhan Belediyesi Kadın Eli ekiplerinin ilçede belirlenen yoksul ailelere gıda kolilerini ulaştırmaya devam ettiğini dile getiren Erdem, “Tam kapanma sürecinde 7/24 sahada hizmetlerimizi aksatmadan sürdürüyoruz. Bu anlamda sokağa çıkma yasağını adeta fırsata çevirdik. Kadın Eli Ekibimiz kapı kapı dolaşarak istek ve talepleri not alıyor. Ekiplerimizin özverili gayretleriyle dağıtılan yardım paketleriyle fakir vatandaşlarımızın yüzünü güldürüyoruz. Anne duyarlılığıyla ayrım yapmaksızın bütün kesimlere ulaşmaya çalışıyoruz. Hayırlara köprü oluyoruz. Gönülden gönülle el birliğiyle bu süreci atlatacağımıza inancım tamdır.” ifadelerini kullandı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Tabancanın kazara ateş almasıyla vurulduğu öne sürülen genç öldü…

Yüreğir ilçesinde, tabancasının kazara ateş almasıyla vurulduğu ileri sürülen genç yaşamını yitirdi. İddiaya göre, Koza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir