19 Ocak 2020 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Geri Dönüşüm Dostu Buz Pisti Açıldı…

Geri Dönüşüm Dostu Buz Pisti Açıldı…

Geri dönüşüme atık malzeme getiren kişilere ücretsiz kullanım hakkı veren buz pisti açıldı.
Mevsim sıcaklığının son günlerde artış gösterdiği Adana’da merkez Seyhan İlçe Belediyesi tarafından geri dönüşümlü atıkların bir araya toplanmasına katkı sağlamak amacıyla açılan buz pisti, atık maddeleri getirenlere ücretsiz olarak sunuldu. Belediyenin karşısındaki boş alana bin metrekarelik portatif buz pisti bu yıl 3’üncü kez kuruldu. Buz pistinin açılışı Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve CHP il yöneticileri tarafından yapıldı. Yanlarında getirdikleri atık pet şişeleri vererek piste giren çocuklar, buzun üzernide durmakta zorluk çekti. Pistte sevinçle kayan çocuklar zaman zaman düşüp, eğiticilerin desteğiyle yeniden ayağa kalktı.
ÇOCUKLARA ÇEVRECİ BİLİNCİ YÜKLÜYORUZ
Adana’nın çok sıcak bir kent olduğunun altını çizen Başkan Karalar, şunları söyledi: “Sıcaktan dolayı güneşe ateş edenler var. Bizde 50-60 derece sıcaktan dolayı, bu pisti kurduk. Adana’da buz pisti bir hayaldi ve biz çocukların hayallerini gerçek hale getiriyoruz. Birincisi hakikaten buz pisti olmayacak yerde buz pisti kuruyoruz, ikincisi de çocuklara çevreci bilinci yüklüyoruz. Çocukları küçük yaşta çevreci yetiştirmeye çalışıyoruz. Üçüncü olarak da spor var. Çocuklar ne kadar mutlu görüyorsunuz. Geçen sene buz pistimize 70 bin evladımız geldi.”
Buz pistinin 23 Nisan tarihine kadar açık kalacağı ve atık madde getirenlere ücretsiz olmaya devam edeceği bildirildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Ceyhan belediyesinden ”Karne Şenliği”

Ceyhan Belediyesi Karneni Al Gel sloganıyla Cumhuriyet Meydanı’nda ilkokul öğrencileri için karne şenliği düzenledi. Konakoğlu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir