25 Mayıs 2022 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Gençlerimiz dijital çağa ayak uydurmalı…

Gençlerimiz dijital çağa ayak uydurmalı…

 Vali Dr. Süleyman Elban, Sarıçam ilçesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Beyceli Anadolu Lisesinde robotik kodlama sınıflarının açılışını gerçekleştirdi.

Açılışların ardından bir değerlendirmede bulunan Vali Elban, robotik kodlama eğitimlerinin önemine dikkat çekti; öğrencilerin teknoloji konusundaki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesinin amaçlandığı robotik kodlama eğitimlerinde önemli bir aşamaya gelindiğini ve bu konuda ilimizde çok ciddi çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti.

Çocuklarımızın bu atölyelerde en güzel eğitimi alıp kendilerini geliştirdiğini belirten Vali Elban, “Geleceğimizin teminatı gençlerimiz, aldıkları eğitimlerle gelişen teknolojileri yakından takip ediyorlar, böylece geleceğin dünyasında da söz sahibi olacaklar. Dünyada gelişmiş bir ülke olarak yer alabilmek için gençlerimize sahip çıkmalı, onların her alanda gelişmeleri, dijital çağ ayak uydurabilmeleri için var gücümüzle çalışmalıyız.” dedi.

Okulların genel durumu hakkında da bilgi alan Vali Elban, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti.

Vali Elban’ın ziyaretleri, öğrencilerin yaptıkları çalışmaları tek tek inceleyip bilgiler almasının ardından sona erdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

ADEO, Duayen Eczacılara Plaket Verdi…

Adana Sheraton Otel’de düzenlenen Balo’ya Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eda Kumcu, yardımcıları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir