2 Aralık 2023 , Cumartesi
Ana Sayfa / Türkiye / Gaspçıyı gasp ettiler…

Gaspçıyı gasp ettiler…

Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesi Kurtuluş Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, E.Y. isimli 14 yaşındaki erkek çocuğu okuldan çıkıp evine giderken, İsmail Sefa H. (19) ile İ.Ö. (17) yanına yaklaştı. Zanlılardan İsmail Sefa H., çocuğa saatin kaç olduğunu sordu. E.Y., cep telefonunu çıkartıp saatine bakıp, 15.30 olduğunu söyledi. Daha sonra İsmail Sefa H. “Telefonunu ver bir yeri arayacağım” dedi. Çocuk korkarak telefonu verdi. Çocuk, şahısların telefonu alacağını fark edince “Telefonu almayın cebimde 13 liram var onu size vereyim” dedi. Bunun üzerine şahıslar, 13 lira parayı da aldıktan sonra telefonu da vermeyerek olay yerinden kaçtı.

E.Y. hemen valilik binası protokol girişindeki polislerin yanına gidip gasp edildiğini söyledi. Bunun üzerine olay yerine gelen gasp ekipleri eşkalleri alıp şahısların kaçtıkları Mithatpaşa Mahallesi ara sokaklarında arama çalışmalarına başladı. Bir sokakta polisi gören iki kişi kaçmaya başladı. Polis de şahısları kovaladı. Kısa süren kovalamaca sonrası kaçan 2 kişi yakalandı. Polis şahısların üzerinde yaptığı aramada 13 lira parayı bulup el koydu. Ancak cep telefonunu bulamadı. Şahısların verdikleri ifadede, Mithatpaşa Mahallesi’ne girdikleri sırada yanlarına bir kişinin yaklaşarak, “Benim yeğenimi gasp ettiniz verin bakalım şu cep telefonunu” diyerek telefonu aldığını, bir yeri aradığı için polisi aradığından şüphelenerek telefonu bırakıp kaçtıklarını, kendilerinin de gasp edildiğini söyledikleri öğrenildi.

 

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Seyhan’da “Psikolojik Şiddet Ve Genç Kadınlar” Söyleşisi…

  Seyhan Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Adana Soroptimist Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilen …

“Seyhan’da Yenilik Zamanı”

  Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı, İnşaat Mühendisi, 26. Dönem Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, …

Başkan Kocaispir Şantiyede İşçilerle Buluştu…

  Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, şantiye tesislerinde görev yapan belediye çalışanıyla kahvaltıda buluştu. Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir