22 Temmuz 2024 , Pazartesi
Ana Sayfa / Çevre / FIRTINA CEYHAN VE YUMURTALIK’TA ETKİLİ OLDU…

FIRTINA CEYHAN VE YUMURTALIK’TA ETKİLİ OLDU…

Ceyhan’da etkili olan şiddetli fırtına ve yağmur hayatı olumsuz etkilerken, bir caminin minaresi, balıkçı lokantası ile Suriyelilerin kaldığı çadırlar yıkıldı.

Dün gece saatlerinde başlayan şiddetli fırtına ve yağmur, Adana’nın Ceyhan, Yumurtalık ve Karataş İlçeleri’nde etkili oldu. Ceyhan’da birçok tarım arazisi sular altında kalırken, fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi.

Fırtına Yumurtalık İlçesi’nde büyük hasara neden oldu. Balıkçı barınağındaki teknelerin bazılar batarken, birçoğu da fırtına ve dev dalgalar nedeniyle büyük hasar gördü. Barınakta bir balıkçı lokantası ise dev dalgalara ve fırtınaya dayanamayarak tamamen yıkıldı. Lokanta sahibi Sebahattin Etkindağ, zararının büyük olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Gece saatlerinde fırtınanın şiddetini artırması üzerine dalgaların boyu limanın setlerini aşmaya başladı. İşyerim zarar görmesin diye çatıları güçlendirerek büyük taş parçaları ile destek sağladım ancak o fırtınada limanda bulunan tekneler zarar görünce ben de işyerimi kilitleyerek oradan uzaklaştım. Sabah geldiğimde işyerimin tamamen yıkıldığını gördüm. Yaradandan gelen bir afet yapacak bir şey yok.”

Fırtına, Kaldırım Mahallesi’ndeki Ulu Camii’nin de minaresini yıktı. Bazı evlerin çatılarının uçtuğu mahallede vatandaşlar, fırtına nedeniyle korku dolu anlar yaşadıklarını belirtirken, minarenin yıkıldığı zaman namaz vakti olmaması faciayı önl

Adana’nın Karataş İlçesi’nde de etkili olan fırtına, Kırmızıdağ Mahallesi’ndeki yaklaşık 150 Suriyelinin kaldığı çadırları yıkıp, Harbiş mevkiindeki lokantaların da çatılarını uçurdu. Çadırların yıkılmasıyla mağdur olan Suriyelilere ise Karataş Kaymakamı Mustafa Kılıç sahip çıktı. Suriyelileri ilk olarak sahildeki eski jandarma lokaline yerleştiren Kılıç, 50 Suriyeli çocuğu da bir mağazaya götürüp giydirdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Adana Mor Dayanışma Kadın Derneği Oya Tekin İle Protokol İmzaladı…

 Adana Mor Dayanışma Kadın Derneği Seyhan Belediye Başkan Adayı Oya Tekin ile, “Kadına yönelik şiddet, …

“ÇÖZÜM KISIRLAŞTIRMA”

HAYKONFED Başkanı Nesrin Çıtırık, belediyelerin yeterince kısırlaştırma yapmadıklarından yakındı ve tek çözümün “Kısırlaştırma” olduğunu söyledi. …

Deniz Suyu Sıcaklığı Meteorolojik Olayları Artırıyor…

  Deniz suyu sıcaklıklarının dünyanın her tarafında yaşanan bir problem olduğunu belirten Çevre Mühendisi Prof. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir