19 Mayıs 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Kültür-Sanat / Festival sona erdi…

Festival sona erdi…

Adana’da çok sayıda yerli ve yabancı tiyatro oyununu kente taşıyan 17’nci Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, Alman Panoptikum Tiyatrosu’nun nefes kesen açık hava gösterisiyle son buldu.

Uğur Mumcu Meydanı’nda gösteri saatinde etkili olan sağanak yağışa rağmen yaklaşık 300 kişi, Alman Panoptikum Tiyatrosu’nun sunduğu ‘Transition’ adlı açık hava gösterisini izlemek için toplandı. Sabancı Devlet Tiyatroları’nın dağıttığı yağmurlukları alan vatandaşlar, sağanak yağıştan korunmaya çalıştı. Aksiyonu, klasik tiyatro ile harmanlayan Panoptikum Tiyatrosu, gösterisinde toplumlarla birlikte yaşamayı ele aldı. Gökyüzünden süzülen ateşler, görkemli ışıklar ve alevler içinde havada süzülen oyuncular, mitolojik karakterleriyle dikkat çekti. Vatandaşlar da nefes kesici gösteriyi şiddetli yağmura rağmen takip ederken, yağmurluğu olmayan kişiler tren garına sığındı. Panoptikum Tiyatrosu oyuncuları, yağmur nedeniyle sırılsıklam hale gelmesine rağmen gösteriyi sonuna kadar sürdürdü. Gösteri, havai fişeklerle sona erdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir