25 Mayıs 2022 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Faturaları yaktılar…

Faturaları yaktılar…

Büro Emekçileri Sendikası üyeleri doğalgaz ve elektrik zamlarına tepki göstererek fatura yaktı.

Büro Emekçileri Sendikası üyeleri İsmet İnönü Parkı içerisinde bir araya geldi. Ellerinde elektrik ve doğalgaz faturaları bulunan grup adına basın açıklamasını BES Adana Şube Başkanı Fatma Sarıoğuz Güney okudu. Güney, asgari ücrete yapılan yüzde 50 zammın daha işçinin eline geçmeden açlık sınırının altında kaldığını savundu. Kamu emekçilerinin maaşları ise yoksulluk sınırı rakamlarının zaten altında iken her geçen gün açlık sınırı rakamlarına yaklaştığını belirten Güney, “Bugün buradan bir kez daha artık yeter diyoruz. A’dan Z’ye her şeye gelen ve gelecek olan zamların işaret fişeği olan enerji ve akaryakıt zamlarının geri çekilmesini, enerji dağıtım şirketlerinin kamulaştırılmasını istiyoruz. Elektrik, su, doğalgazdan alınan KDV’nin yüzde 1’e düşürülmesini istiyoruz. Burada beklide tarihimizin en özgün eylemlerinden birisini gerçekleştireceğiz. Yaşadığımız yoksulluğun sembolü haline gelen elektrik ve doğal gaz faturalarımızı yakarak tepkimizi öfkemizi bir kez daha ortaya koyacağız” dedi.

Açıklamanın ardından sendika üyeleri elektrik ve doğalgaz faturalarını yaktı. Yanan faturaların park içerisine yayılmaması için uğraşan sendika üyeleri, daha sonra ayaklarıyla yanan faturaları söndürüp, külleri çöpe attı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

ADEO, Duayen Eczacılara Plaket Verdi…

Adana Sheraton Otel’de düzenlenen Balo’ya Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eda Kumcu, yardımcıları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir