27 Kasım 2021 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Esendemir: Emek en yüce değerdir…

Esendemir: Emek en yüce değerdir…

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, emeği ve alın teriyle çalışanların birlik ve dayanışma içerisinde haklarını talep ettikleri 1 Mayıs’ın pandemi yüzünden bu yıl meydanlarda kutlanamayacağını belirterek, “Kısıtlamalardan dolayı meydanlar kapalı ama içimizde hiç bitmeyen hak arama mücadelesi devam ediyor.” dedi.
Emeğin en yüce değer olduğunu vurgulayan Esendemir, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada; “Bir yandan salgınla mücadele ederken, bir yandan mağdur olan işçi ve emekçilerin haklarının verilmesini ve yaşanan mağduriyetlerin giderilmesini bekliyoruz. Bütün sektörlerde olduğu gibi gazetelerde, televizyonlarda, radyolarda ve internet medyasında çalışanlar da pandemiden olumsuz etkilendi. Televizyonlar kapandı, gazeteler işçi çıkardı. Sektörde işsizlik arttı. Bu yönüyle pandeminin biran önce sona ermesini ve çalışanlarımızın işine ve ekmeğine kavuşmasını diliyoruz.” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Tabancanın kazara ateş almasıyla vurulduğu öne sürülen genç öldü…

Yüreğir ilçesinde, tabancasının kazara ateş almasıyla vurulduğu ileri sürülen genç yaşamını yitirdi. İddiaya göre, Koza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir