12 Temmuz 2024 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Engelli Abdullah Tekin, Masa Tenisinde Milli Formayı Hedefliyor…

Engelli Abdullah Tekin, Masa Tenisinde Milli Formayı Hedefliyor…

Adana‘da bedensel engelli 32 yaşındaki Abdullah Tekin, kendisini yaşama bağlayan masa tenisinde milli formayı giyebilmek için çalışıyor.

İki grup arasındaki kavgada kullanılan silahtan çıkan maganda kurşununun omuriliğine isabet etmesi nedeniyle 13 yaşında bedensel engelli olan Abdullah, tekerlekli sandalyeye mahkum oldu.

Engeline kalmasına rağmen lise eğitimini tamamlayan ve ardından Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitiren Abdullah, engelli kadrosundan 19 yaşında Adana Orman Bölge Müdürlüğünde memur olarak göreve başladı.

Abdullah, burada kendisi gibi engelli bir arkadaşı sayesinde 2017 yılında masa tenisiyle tanıştı.

Spora gün geçtikçe ilgisi artan Abdullah, 2017’da Bedensel Engelliler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nda takımlar kategorisinde ikinciliğe ulaştı.

Aynı şampiyonanın 2019, 2022 ve 2023 yıllarında düzenlenen yarışmalarında bireyselde üçüncülük elde eden Abdullah, 6 yıl önce başladığı masa tenisinde milli sporcu olma hedefiyle haftanın 4 günü antrenman yapıyor.

“Masa tenisi hayatımda önemli bir yer kaplıyor”

Abdullah Tekin, işinden arta kalan zamanlarda günün masa tenisi oynayarak geçtiğini anlattı.

Bu spor sayesinde daha sosyal biri olduğunu ve özgüvenin arttığını dile getiren Abdullah, “İş dışındaki zamanımda bu sporu önümüze kattığımız hedefler çerçevesinde devam ettiriyoruz. Amacımıza inşallah ulaşacağız. Türkiye Şampiyonası’nda üçüncülüğüm var. İki defa milli takım değerlendirme kampı gördüm. Hedefim, uluslararası arenada milli takımı temsil edip madalyalar kazanmak.” diye konuştu.

Antrenör Kubilay Mengüç de yaklaşık 5 yıldan bu yana Abdullah ile çalıştıklarını söyledi.

Abdullah’ın azimli, disiplinli ve istekli bir sporcu olduğunu belirten Mengüç, haftanın 4 günü antrenman yaparak milli takıma girip uluslararası müsabakalarda başarı elde etmek için çalıştıklarını kaydetti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir