15 Ekim 2019 , Salı
Ana Sayfa / Bilim-Teknik / ELEKTİRİĞİ KENDİLERİ KESTİ…

ELEKTİRİĞİ KENDİLERİ KESTİ…

Aşırı yüklü bir kamyon, refüjdeki elektrik tellerini kopartıp, bir ağacın devrilmesine neden oldu. Yardım çağrılarına yanıt alamayan mahalle sakinlerinden bir elektrikçi, direğe çıkarak elektrik akımını kesti. Ardından da vatandaşlarla polis, testere ve baltalarla devrilen ağacı parçalara ayırıp kaldırarak yolu açtı.

Koza Mahallesi Huzur Caddesi’nde tarım ürünleri taşıyan araçların zorunlu güzergahı olan caddede saman yüklü kamyon, elektrik tellerini kopartıp, bir ağacın devrilmesine neden oldu. Ağaç caddeyi tek taraflı olarak trafiğe kapatırken, kopan elektrik teli de bir vatandaşın yaralanmasına neden oldu. Yaralı, ambulansla hastaneye kaldırılırken vatandaşlar, devrilen ağacın kaldırılması ve elektrik tellerinin tamir edilmesi için TEDAŞ ile Büyükşehir Belediyesi’ni arayarak yardım istedi. Ancak olayın üzerinden 3 saat geçmesine rağmen her iki kurumdan da görevliler gelmedi.

Bunun üzerine vatandaşlar çevre güvenliği alan polis ekibinin de yardımıyla devrilen ağacı balta ve testere yardımı ile parçalara ayırıp kaldırarak yolu açtı. Mahalle sakinleri ağacı kaldırmak için uğraşırken, elektrik tesisatçılığı yaptığını söyleyen bir vatandaş da direğe çıkıp elektrik akımını kesti. Vatandaşlar, işin bitmesine yakın gelen TEDAŞ ve belediye görevlilerine de tepki gösterdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kanserden ölümler, kalp hastalıklarından ölümleri geçti…

5 kıtada, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu onlarca ülkede yapılan bir araştırma, kanserin kalp hastalıklarını geçerek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir