16 Eylül 2021 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Erdem etkinliğe katıldı…

Erdem etkinliğe katıldı…

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, 2021 UNESCO Hacı Bektaş Veli Anma Yılı ve 58. Ulusal, 32. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerine katıldı.

Tören ve etkinlikler kapsamında Nevşehir’e gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen, belediye başkanları, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları ve katılımcılar ile birlikte, Kent Meydanı, Saat Kulesi açılışı, Nilgün-Sırrı Bektaş Kültür Merkezi ve Müzesi’nin temel atma töreni ile restorasyonu bir süre önce tamamlanan tarihi yel değirmeninin açılış kurdelesi kesildi.

Başkan Erdem; “Genel Başkanımızın Gücünü Arkamıza Aldık”

Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; ” UNESCO’nun 2021 yılını Hacı Bektaş Veli, Yunus Emre ve Ahi Evran’ı anma yılı kabul etmesi insanlık adına çok değerli bir adımdır. Anadolu’nun dünyaya armağan ettiği bu inanç ve kültür mirasına herkesten fazla sahip çıkmak bizlerin görevidir. Hiçbir ayrımcılık yapmadan bu eşsiz mirasa bilgiyle, sevgiyle, cesaretle sahip çıkacağız. Kişiliğimizin, duruşumuzun, mücadelemizin ayrılmaz bir parçası haline getirerek sahip çıkacağız. Genel Başkanımızın gücünü arkamıza alarak İlçemizde çok güzel projelere imza atmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Ceyhan halkımıza bizleri Nevşehir de yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gün boyu süren etkinlikler kapsamında Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile sürekli istişare yaparak Ceyhan hakkında bilgiler verdi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Ceyhanlılara ve partilerine sevgi ve selamlarını gönderdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Yankesicilik şüphelisi iki kadın tutuklandı…

Mağazada alışveriş yapan bir kişinin içinde 200 lira bulunan cüzdanını çaldığı öne sürülen iki kadın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir