23 Ağustos 2019 , Cuma
Ana Sayfa / Çevre / Dolandırıcılık şüphelileri yakalandı…

Dolandırıcılık şüphelileri yakalandı…

Adana’da kendilerini polis olarak tanıtıp kuyumcu soygunu bahanesiyle kanldırdıkları 91 yaşındaki Mustafa Ağırdil’in 200 bin TL ile 21 bin TL tutarındaki altınını çaldığı iddiasıyla aralanan 39 yaşındaki Ahmet E. ile 47 yaşındaki Bayram U. yakalandı.

Merkez Seyhan İlçesi’nin Kurtuluş Mahallesi’nde oturan Mustafa Ağırdil’i 5 Mayıs’ta telefonla arayan dolandırıcılar, kendilerini polis olarak tanıtırken, “Kuyumcu soyuldu, yaptığımız araştırma sırasında, çalınan yüklü miktardaki altın ve paranın sizde olduğu ileri sürülüyor. Biz sizin olay ile ilginizin bulunmadığını biliyoruz, ama evinizdeki altınları alıp kontrol etmemiz lazım” dedi. Hırsızlık suçlaması ile karşı karşıya kalan Mustafa Ağırdil, olay ile ilgisinin bulunmadığını belirterek, “Gelin kontrol edin kardeşim, benim olayla alakam yok” diyerek dolandırıcılara evinin adresini verdi.

İş kıyafetleri satan mağazadan aldığı polis yeleğini giyen dolandırıcı Mustafa Ağırdil’in evine geldi. Ağırdil’in evinde çay içip bir süre sohbet eden dolandırıcı, 200 bin TL ve 21 bin TL tutarındaki Cumhuriyet altını aldı. Mustafa Ağırdil’e zorluk çıkartmadığı için teşekkür eden dolandırıcı, “Biz bu para ve altını inceleyip, çalıntı olup olmadığı belirledikten sonra size döneceğiz” diyerek evden çıktı.

Bu olayın üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen polislerin kendisini arayıp sormaması üzerine yaşlı adam durumu oğlu Nuri Ağırdil’e anlattı. Baba Mustafa ile oğlu Nuri Ağırdil, polis merkezine gitti. Yaşadıklarını anlatan Mustafa Ağırdil, polisin “Amca, polis tutanaksız iş yapmaz. dedi.

Polis ekiplerinin yaptığı çalışmada Ahmet E. ile Bayram U.’nin olayla ilgisi olduğu saptandı. Şüpheliler, gizlendikleri eve düzenlenen operasyonla yakalandı. Emniyetteki sorgulamada suçlamaları kabul etmeyen şüpheliler, sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Eski sevgiliye plakası “evleniyoruz” yazılı otomobille silahlı saldırı iddiası…

Bir kişinin eski sevgilisini plakası “evleniyoruz” yazısıyla kapatılmış otomobilden ateş açarak vurduğu ileri sürüldü. Edinilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir