28 Ocak 2020 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Deprem Haftası, Kendini Hatırlatıyor…

Deprem Haftası, Kendini Hatırlatıyor…

Ülke topraklarının yüzde 95’i deprem bölgesi içinde yer alırken, Çanakkale ve Adıyaman’da yaşanan son depremler, Türkiye’nin deprem kuşağında olduğunu ve depreme karşı hazırlıklı olunması gerektiğini bir kez daha göz önüne serdi.

56 büyük deprem 80 binden fazla ölü

Türkiye’de geçtiğimiz son yüzyılda büyüklüğü 6 ve üzerinde olan 56 büyük deprem yaşanırken, bu depremlerde toplam 80 binin üzerinde vatandaşımızın hayatını kaybettiği ortaya çıktı. En son büyük deprem Van’da 23 Ekim 2011’de 7.2 büyüklüğünde gerçekleşirken, Türkiye’de insanların hala 17 Ağustos 1999’da Kocaeli ve Gölcük’te meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki depremi unutamadığı gözlemlendi.

40 bine yakın haber çıktı

Medya Takip Ajansı Interpress’in televizyon, internet ve yazılı basını kapsayan araştırmasına göre, depremler ile ilgili son bir yılda medyada 36 bin 736 haber çıkarken, 17 Ağustos depremi hakkında da 5 bin 534 haber yer aldığı belirlendi. Depreme karşı alınması gereken önlemlere dikkat çekmek amacıyla her yıl Mart ayının ilk haftasında çeşitli etkinlikler düzenlenen Deprem Haftası hakkında ise medyaya 7 bin 536 haber yansıdığı tespit edildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Evlerinin çatısı uçan aileye devlet sahip çıktı…

Geçen ay çıkan şiddetli rüzgarda evlerinin çatısı uçan aile, 4 bin lira para ve eşya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir