16 Aralık 2019 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Denetimli Serbestlik Yükümlüleri Yarıyıl Tatilinde Okulları Boyuyor…

Denetimli Serbestlik Yükümlüleri Yarıyıl Tatilinde Okulları Boyuyor…

Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereğince Türkiye genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen uygulama kapsamında, Adana’da Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, tadilata ihtiyaç duyulan okullarda bakım ve onarım çalışmalarına başlandı.

Proje kapsamında, 45 yükümlü, merkez Çukurova İlçesi Yeşilyurt Mahallesi’ndeki Sıtkı Kulak Ortaokulu’nun boya, temizlik ve klima bakımlarını yaptı.

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, denetimli serbestlik kapsamında yapılan faaliyetlerin yükümlülerin aileleriyle ve toplumla olan bağlarının güçlendirilmesine vesile olduğunu anlattı.

Bu faaliyetlerle yükümlülerin topluma faydalı işler yaptığını vurgulayan Yurdagül, şunları kaydetti:

“Adana’da da bu faaliyet çerçevesinde tadilat, bakım ve klima bakım işlemlerini gerçekleştirdik. Denetimli Serbestlik Müdürlüklerimiz kamuya yararlı işleri fonksiyonel olarak yerine getirmektedir. Çeşitli projeler sonunda yükümlülerimiz hem sertifika sahibi oluyorlar, meslek öğreniyorlar hem de sembolik olarak cep harçlıklarını alıyorlar. Bu etkinlikler sonucunda, kamuda önemli miktarda tasarruf da sağlanmış oluyor. Biz yükümlülerimizi, hükümlülerimizi deniz yıldızı olarak kabul ediyoruz. Onlarla ilgili her türlü iyileştirme faaliyeti bizler için çok önemli. Sadece bir yükümlümüze bile meslek edindirebilirsek hayatında kalıcı bir faaliyet sağlayabilirsek bu asla önemsiz bir şey değildir.”

Yurdagül, daha sonra faaliyete katılan yükümlülerin çalışmalarını denetledi.

Çalışmaların 4 Şubat’a kadar süreceği ve 240 yükümlünün, 21 okulun bakım ve onarımını yapacağı bildirildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Soner Yalçın Adana’da…

Gazeteci-yazar Soner Yalçın, okurlarıyla buluşmaya devam ediyor. Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan yeni kitabı Kara Kutu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir