27 Ocak 2022 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Çuval Davasında Karar Çıktı…

Çuval Davasında Karar Çıktı…

Türkiye Gençlik Birliği’nin (TGB), 16 Nisan 2016 tarihinde İncirlik Üssü’nde ABD askerlerine karşı yaptığı çuval eylemi davasında karar çıktı.

Adana 20’inci Asliye Ceza Mahkemesi, ABD askerinin başına çuval geçiren TGB Adana İl Yöneticileri Yalçın Semir Akarsu, Cenk Kızılırmak ve TGB Eski Genel Sekreteri Sinan Sungur hakkında açılan davanın 7. duruşmasında, bütün TGB’liler için beraat kararı verildi.

“BU KARARI BATMAN’DAKİ ŞEHİTLERİMİZE ADIYORUZ”

Duruşmada hazır bulunan TGB Genel Sekreteri Okan Özkan, çuval eylemini gerçekleştiren Yalçın Semir Akarsu ve Cenk Kızılırmak, TGB’lilerle birlikte Adana Adliyesi önündeki İnönü Parkı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamayı yapan TGB Genel Sekreteri Okan Özkan, “Öncelikle bu önemli beraat kararını dün Batman’da verdiğimiz 7 vatan savaşı şehidimize adıyoruz. 2003’te Süleymaniye’de özel kuvvetlerimizi başına çuval geçiren, Mehmetçiğimizi yıllardır bölücü terör örgütünü taşeron olarak kullanarak şehit eden, Ortadoğu’yu kaosa ve kana bulayan, 15 Temmuz gibi hain darbe girişimlerini tertipleyen bu haydutlara elbette gereken cevabı verecektik. Milletimizin içi rahat olsun, bu katillere dün de rahat vermedik, yarın da vermeyeceğiz.” dedi.

“TÜRK YARGISI MİLLETİMİZİN YÜREĞİNE SU SERPTİ”
Açıklamasına devam eden Özkan, mahkeme kararına değinerek, “Bu topraklarda Mehmetçiğin katilleri ellerini kollarını sallayarak dolaşamayacaklar. Bundan sonra da nerede bir Amerikan askeri görürsek, yine kafasına çuval geçireceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz! Türk Yargısı bu kararla Türk gençliğinin, vatansever gençliğin, Türk Milleti’nin yanında yer almıştır. Hakim, eylemimizi demokratik bir hakkımız olarak gördü ve yorumladı. Bu tarihi önemdeki karar milletimizin de yüreğine su serpmiştir.” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Evinde mahsur kalan yaşlı kadın kurtarıldı…

Kozan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle kırsal mahalledeki evinde mahsur kalan yaşlı kadın kurtarıldı. Evinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir