20 Ocak 2020 , Pazartesi
Ana Sayfa / Sağlık / Cumhuriyet Bayramı Ceyhan’da Kutlandı…

Cumhuriyet Bayramı Ceyhan’da Kutlandı…

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yıl dönümü Ceyhan’da törenlerle kutlandı. İlk Törenler 28 Ekim Cuma günü Kaymakamlık önü Cumhuriyet meydanından başladı Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, Garnizon komutanı Binbaşı Ayhan Evli, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk Çelenklerin sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından tören sona erdi. 29 Ekim Cumartesi günü (bugün) saat 9’da Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy kutlamaları kabulünün ardından törenlere geçildi.

Törenlerde Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, Garnizon Komutanı Binbaşı Murat Kütükçü ile Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk vatandaşların bayramını kutladılar.

Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy günün anlam ve manasını belirten konuşmasını ardından mehteran takımı ve Folklor ve Halk oyunları ekipleri gösterilerini sunmalarının ardından Şiir ve Komposizyon dallarında dereceye İlköğretim ve Lise öğrencilerine çeşitli ödüllerin verilmesinin ardından törenler resmigeçitle sona erdi.
Cumhuriyetin 93 yıl kutlamalarına Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy. Garnizon Komutanı Binbaşı Ayhan Evli. Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Jandarma kurmay Yüzbaşı Özkan Önder, MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Oda ve Dernek başkanları STK temsilcileri Öğretmenler. Öğrenciler ile vatandaşlar katıldı

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

ÇGC’den Yılın İlk Konseri…

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Türk Sanat Müziği Korosu, yeni yılın ilk konserini Adana Büyükşehir Belediyesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir