10 Mayıs 2021 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Cumhur İttifakı üyesinden Zeydan Karalar’a hizmet teşekkürü…

Cumhur İttifakı üyesinden Zeydan Karalar’a hizmet teşekkürü…

Yerel seçime çok var ama Zeydan Karalar en ücra ilçelere ve köylere gitmeyi, hizmet etmeyi ve halkla defalarca buluşmayı sürdürüyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi, Aladağ’ın ardından Feke ilçesine gerçekleştirilen ulaşım ve su yatırımlarının açılışını, halkın katıldığı törenlerle hayata geçirdi. Başkan Zeydan Karalar Ormancık, Süphandere ve Tokmanaklı köylerinde 3 köprünün açılışını yaptı. Yoğun katılımın yaşandığı ve bölge halkının Zeydan Karalar’ı adeta sevgiye boğduğu açılış törenlerinde büyük coşku vardı.

Bölgeye hizmet ederken oy hesabı yapmadıklarını, Adana’nın dört bir yanındaki su, yol ve altyapı sorunlarını gidermeye devam edeceklerini belirten Başkan Zeydan Karalar, önümüzdeki süreçte yapılacak bir çok içme suyu, köprü ve yol hizmetinin de müjdesini verdi. Başkan Zeydan Karalar, kooperatifleşmeye önem verdiklerini, özellikle kadının güçlenmesi için yeni projeler hayata geçireceklerini ifade ederek, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da lavanta fidesi dağıtılacağını ve üreticinin destekleneceğini açıkladı.

Yarım asırdır unutulmuş köylere hizmet götüren Başkan Zeydan Karalar’a bölge halkı ve muhtarlar teşekkürlerini iletirken, Feke Belediyesi’nin Cumhur İttifakı’na mensup Meclis Üyesi Osman Erciyes, kürsüye çıkıp Başkan Zeydan Karalar’a minnettarlıklarını iletti.

MHP’li Osman Erciyes’in, Millet İttifakı Üyesi CHP’li Zeydan Karalar’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etmesi ve evine kahve içmeye çağırması takdir edilirken, Başkan Zeydan Karalar, halka hizmette hiçbir ayrıma izin vermediklerini kaydederek davete icabet etti ve Erciyes’in evine giderek, ikram edilen kahveyi içti, sohbet etti.

Feke ilçesinde CHP İlçe Başkanlığını, ardından Feke Kaymakamlığını ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar, ilk olarak Ormancık köyünde köprü açılışına katıldı. Açılışa CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, İyi Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve Fekeliler katıldı.

Ormancık köyü sakini Veysel Kıpçak, 20 yıldan bu yana köprünün yapılmasını beklediklerini söyledi ve 1971 yılında yapılan yolları kullanarak ulaşımı sağlamaya çalıştıklarını anlattı. Veysel Kıpçak, Zeydan Karalar’ın bir ana-baba şefkatiyle kendileri için çalıştığını belirtti.
Cumhur İttifakı mensubu, Feke Belediyesi’nin MHP’li Üyesi Osman Erciyes de, kürsüye çıkarak Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür etti.

Erciyes, şunları söyledi:
“Yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı bütün mahallelerimiz ve şahsım adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Ormancık Köyü’nde- bölgedeki bütün köylerde eksiklerimiz var. Kanayan yaralarımız var. Toprağın yağmuru özlediği gibi bizler hizmet özlemişiz. Ayaklarınıza sağlık hoş geldiniz. Evime gelip bir acı kahvemi içmenizi bekliyorum.”
KÖYLÜ YENİDEN MİLLETİN EFENDİSİ OLACAK
Başkan Zeydan Karalar, Adana ve ilçelerinde ayak basmadık yer bırakmayacaklarını ve sorunları teker teker çözeceklerini kaydetti. Başkan Zeydan Karalar, “Milletimizin emrindeyiz” dedi. 30-40 yıldır yapılmayan köprüyü inşa edip vatandaşın hizmetine sunduklarını vurgulayan Başkan Zeydan Karalar, Feke’ye şu ana kadar yapılan hizmetlerle ilgili bilgi verdi. 8 bin 600 ton sıcak asfalt, 19 bin 500 metre sathi kaplama, 4 köprü, 1 menfez, 4 adet su deposu, 25 km boru hattı hizmetleri ile birlikte altyapıya on milyonlarca lira yatırım yapıldığını açıklayan Başkan Zeydan Karalar, nereden ne kadar oy aldığına bakmadan halkın ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceklerini bildirdi. Yolları yapmayı sürdüreceklerini, su sorununu çözmek için yeni projeleri hayata geçireceklerini ve 50 yıldır çözülemeyen sorunları teker teker ortadan kaldıracaklarını açıklayan Başkan Zeydan Karalar, köylüyü yeniden milletin efendisi yapacağız” diye konuştu.

Üreticiye silaj (hayvan yemi) ve lavanta fidesi dağıtacaklarını da duyuran Başkan Zeydan Karalar, halkın ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyledi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

5 yaşındaki çocuk sulama kanalı kenarında kayboldu…

Annesi hastanede babası işte olan 5 yaşındaki çocuk, anneannesinin evindeyken sabah saatlerinde sulama kanalı kenarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir