2 Haziran 2020 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Çukurova Futbol yaz okulu açıldı…

Çukurova Futbol yaz okulu açıldı…

1-30 Haziran tarihleri arasında, bir ay boyunca devam edecek Çukurova Belediyesi Ücretsiz Futbol Yaz Okulu, 8-15 yaş arası 500 çocuğa futbol eğitimi verecek. Futbol Yaz Okulu açılışında konuşan Başkan Soner Çetin, Türkan Saylan Spor Tesisleri, Ahmet Cevdet Yağ Tesisleri ve 100.Yıl Tesislerinde verilecek eğitimle, yüzlerce çocuğun Çukurova Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde futbol öğreneceğini ve amatör spor kulüplerinin altyapısına oyuncu yetiştirileceğini söyledi.
Çukurova Belediyesi Futbol Yaz Okullarının geleneksel hale geldiğini belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Yaz okullarımızdan çıkan çocuklarımız, başta Çukurova Belediye Spor Kulübümüz olmak üzere, birçok kulüpte futbol yaşamlarını devam ettirme şansı buluyor” dedi.
“Bu bereketli topraklardan, sporcunun da siyasetçinin de sanatçının da en iyisi çıkar” diyen Çetin şöyle devam etti:
“Mustafa Kemal Atatürk ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ demişti. Ahlaklı olmak en büyük erdemdir. Sizler de zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olacaksınız. O zaman eminim ki aranızdan Türkiye ve dünya çapında futbolcular çıkacak.”

Ailelerin de yoğun ilgi gösterdiği Çukurova Belediyesi Futbol Yaz Okulu’ndaki törene katılan çocuklar, Başkan Çetin’le fotoğraf çektirmek için adeta yarıştı. Çocuklarla yakından ilgilenerek, onlarla sohbet eden Çetin, “Çocukların gönlüne girmiş bir siyasetçinin sırtı yere gelmez. Bu sevgi gösterileri bana gösteriyor ki, biz doğru yoldayız” dedi. Açılış sırasında alanı dolduran vatandaşlara, yaz etkinliklerinden de söz eden Başkan Çetin, “Yaz etkinliklerimiz bununla sınırlı değil. Biliyorsunuz ki, Hayal Park tesislerini baştan aşağı yeniledik. 6 Haziran’da açık yüzme havuzumuz ile engelsiz yüzme havuzumuz hizmete girecek. Adana’da yüzme bilmeyen kalmayacak” şeklinde konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Nehir yatağında yaralı bulunan kadın hastaneye kaldırıldı…

Seyhan Nehri yatağında yaralı halde bulunan kadın tedaviye alındı.Seyhan Nehri üzerindeki tarihi Taşköprü’nün ayaklarında bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir