20 Temmuz 2024 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Çukurova Belediyesi’nden farkındalık kutlaması…

Çukurova Belediyesi’nden farkındalık kutlaması…

Çukurova Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle farkındalık kutlaması düzenledi.
Çukurova Belediyesi Tesisler Müdürlüğü ile Biz De Varız Destekleme Derneği, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle etkinlik düzenledi. Engelli çocuklar ve ailelerinin hayatlarına nefes olan, yaşamlarını özel gereksinimli çocuklarına adayan ailelere yönelik olarak kurulan Çukurova Belediyesi’nin örnek projesi Mola Evi’nde gerçekleşen anlamlı günde, keyif dolu saatler yaşandı. Çok sayıda dezavantajlı bireyin ve ailesinin katıldığı ve “Her insan bir engelli adayıdır” farkındalığını oluşturmak için düzenlenen programda, engelli çocuklar gönüllerince eğlendi. Şarkılar söyleyen, danslar ederek yaş pasta kesen özel çocuklara hediye dağıtarak mutluluklarına ortak olan Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin, etkinliğe katılanlarla yakından ilgilendi.
Sevgi gösterisinde bulunan engelli çocuklarla fotoğraflar çektiren ve sohbet eden Başkan Çetin, “Yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün engelli kardeşlerimizin sadece bir gün değil her gün yanındayız. Bugün birbirimizi daha iyi anlayacağımız, empati yapacağımız bir gündür. Sevginin, paylaşmanın, mutluluğun önünde hiçbir engel yoktur. Çukurova Belediyesi olarak, sosyal anlayışımız gereği yaşamlarını kolaylaştırmak hatta engelli bireylerin ailelerini bile düşünerek çalışmalar yapıyoruz. Üzerimize düşen görevleri titizlikle yerine getiriyoruz” dedi.
Dezavantajlı çocuklar ve ailelerine desteklerini hiçbir zaman eksik etmeyen Başkan Soner Çetin’e teşekkür eden Biz De Varız Destekleme Derneği Başkanı Esin Parlak, özel çocuklar ve fedakar aileleriyle buluşup, anlamlı günde keyifli bir gün yaşamak ve kutlamak için bir araya geldiklerini dile getirdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir