27 Mayıs 2022 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / CTO dan özel buluşma…

CTO dan özel buluşma…

Ceyhan Ticaret Odası tüm kadın üyelerini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlediği kahvaltı etkinliğinde bir araya getirdi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı düzenlenen etkinlikte konuşan Ceyhan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Can: “Biliyoruz ki, kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Her 8 Martta kadınların hak ve özgürlük arayışlarına nasıl başladıklarını, bugüne kadar nasıl geldiklerini hatırlatıyor eşitlik, özgürlük ve adalet için dayanışma içinde olmanın, ortak bir mücadele yürütmenin ne kadar önemli ve gerekli olduğunu vurguluyoruz. Ne yazık ki; kadınlarımıza yönelik şiddet ve kadın cinayetleri gün geçtikçe artıyor ve kadını bir nesne olarak gören zihniyet hayatın her yerinde dolaşıyor. Kadınlarımız sürekli olarak korku içinde bir yaşama, tehdit ve şantajlara maruz kalıyorlar. Bizler, erkekler olarak konuşuyoruz, sokaklarda geziyoruz, istediğimizi giyebiliyoruz ama kadınlarımızın özgürlükleri ellerinden alınıyor, ağızlarına bantlar çekiliyor.
Herkes bilmelidir ki, kadına yönelik her türlü şiddet unsuru, insan haklarının en büyük ihlalidir ve insanlığa karşı işlenen bir suçtur. Bu suça duyarsız kalanlar da en az olayın faili kadar suçludurlar.
İnsan hakları temelinde ise; ekonomik, siyasi ve sosyal alanda kadınlarımıza hak ettikleri eşitliği ve değeri sağlayarak başlayabiliriz ve bunu ancak kadın-erkek birlikte başarabiliriz. Kadın hakkı, erkekler tarafından kadınlara bahşedilen bir lütuf değildir. Kadının varlığıyla birlikte elde ettiği ve kimse tarafından inkâr edilemez, yok sayılamaz haklardır. Bunun için de örgütlenmek ve sokak aralarındaki sessiz çığlıkların karanlıklar içinde boğulmasına müsaade etmemek gereklidir. İşte bu bilinç kadınlarımızın yaşadığı her türlü adaletsiz duruma karşı durabilecek güçte olacak ve ülkemizde yaşanan en büyük problemlerin başında gelen kadına yönelik şiddetin kanlı duvarlarını yıkacaktır.
Kadınlarımızın yaşamın her alanında aktif, eşit, özgür ve mutlu olacağı günlere en kısa zamanda kavuşmak dileğiyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum.” dedi.
Toplumumuzun mihenk taşı olan kadınlar tarafından yapılacak her türlü çalışmaya destek vermenin önemine değinen Ceyhan Ticaret Odası Meclis Başkanı Kasım Önük, başarılı çalışmalarından dolayı üreten kadınları tebrik ederek tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Misis’te 10 bin yıllık tarih gün yüzüne çıkıyor…

Adana’da Yüreğir Belediyesi’nin ‘Ölümsüzlük Şehir Misis’ projesiyle Misis’te 10 bin yıllık tarih gün yüzüne çıkıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir