19 Mayıs 2022 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / CTO BAŞKANI ŞEREF CAN KATILIM SAĞLADI…

CTO BAŞKANI ŞEREF CAN KATILIM SAĞLADI…

İlin sanayisine ilişkin politika ve stratejileri belirlemek, sorunları tartışmak ve çözüm üretmek amacıyla kurulan Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK)’in Kimya Sektörü Strateji Toplantısı Sheraton Grand Otel’de düzenlendi.
Düzenlenen toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Vali Dr. Süleyman Elban’ın, Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kimya Sanayi Meclis Başkanı Timur Erk, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan, ilgili diğer yetkililer ve sektör temsilcileri katıldı.
Adana’nın kimya sektörünün tüm detaylarıyla ele alındığı toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Vali Elban, bugünün Adana için çok önemli bir gün olduğunu dile getirdi. Kimya sektörü ile ilgili stratejik bir toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirten Vali Elban, “SANTEK toplantısı gündeme geldiğinde Türkiye’nin, bölgemizin hatta dünyanın kimya sektörü için önemli merkezlerinden biri haline gelecek olan Adana’mızda bu konunun işlenmesinin uygun olacağını değerlendirdik. Çünkü uzun zamandan beri kimya sektörünün ilimizde kümelenmesi, burada gelişmesi ile ilgili çok farklı çalışmalarımız var dedi..
Kimya sektörünü özellikle itici güç olarak, özel bir sektör olarak gördüklerini belirten Vali Elban, “Bu özel sektör için de özel hazırlıklarımız var. İnşallah Adana olarak hem ülkemizin hem bölgemizin belki de dünyanın önemli kimya bölgelerinden birisi haline geleceğiz. Onun için bu toplantı, bunun duyurulması, farkındalığın arttırılması için çok önemli. Bu salonda özellikle bu sektörün duayen temsilcileri var. Onların bizi doğru yönlendirmesi, bize destek olması, bu işin daha hızlı yapılması, bu işin kökleşmesi ve doğru mecrada ilerlemesi için çok önemli. Dolayısıyla ben toplantımızın düzenlenmesinde emeği olan arkadaşlarımıza, toplantıya desteklerini esirgemeyen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza ve toplantımıza katılım gösteren sektör temsilcilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Bir evin eklentisindeki mutfak tüpü deposunda patlama…

Ceyhan ilçesinde bir evin mutfak tüpü deposu olarak kullanılan eklentisinde patlama meydana geldi. Fatih Sultan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir