13 Nisan 2024 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / ÇKHD Adana’da Yılın Kadınını Seçti…

ÇKHD Adana’da Yılın Kadınını Seçti…

Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği Yılın Kadını olarak Dr. Ayten Leyla Sağlamtimur’u seçti. 8.Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, geniş bir kadın topluluğunun katıldığı öğlen yemeğinde, ÇKHD Başkanı Çiğdem Akça ödülünü Yaşlılarla Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Ayten Leyla Sağlamtimur’a takdim etti. Tören sırasında duygulu anlar yaşandı.

Çiğdem Akça yaptığı konuşmada, “ Dr. Ayten Leyla Sağlamtimur Adana’da doğup, ilk, orta, lise ve üniversiteyi Adana’da bitiren, emekli hekim olmasına rağmen hala çalışıp aynı zamanda derneklere destek veren Adana sevdalısı bir kadındır.

İyiliklerin karşılıksız olması gerektiği, bir elin verdiğini diğer elin görmemesi gerektiği düsturu ile hareket eden Dr Ayten Leyla Sağlamtimur, 1989 Yılından beri muhtelif kadın derneklerinde, Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığının “Aile Eğitim Programında “Kadın Hakları, Kadın ve Çocuk Sağlığı” konularında birçok konferanslar verip sağlık taramalarına katılmıştır.

2007-2014 arası 7 yıl Adana Bölge Koordinatörü olarak çalıştığı STGM -Sivil Toplum Geliştirme Merkezinde AB- Avrupa Birliği proje yazma ve yönetimi eğitimleri başta olmak üzere Toplumsal Cinsiyet, Kadın hakları gibi verdiği eğitimlerle Kadın derneklerin gelişme ve güçlenmelerine katkı vermiş, Kadınlar ve Gençler için AB projeleri yazmış, yazdırmış yönetmiştir.

Kendisi ile STGM den aldığım eğitimler sırasında tanıştığım halende desteklerini gördüğümüz ve özverili çalışmalarına şahit olduğum Dr. Leyla Sağlamtimur 2008 yılından beri kız liseli sınıf arkadaşları ile kurduğu Yaşlılarla Dayanışma Derneğinde çalışmalarına devam etmektedir.

50 yılı aşkın Turan Sağlamtimur ’un eşi, Barbaros ve Baybars’ın annesi; Bartu, Barlas, Selen ve Sude’min babaannesi olması bir tarafa Adana’da yaşayan mağdur, muhtaç, Alzheimer’lı, yatağa bağımlı, bası yaraları oluşmuş yaşlıların evladı olması dolayısı ile yılın kadını ödülünü hak etmiştir. Kendisini bir kez daha kutlar, hayırlı başarılı çalışmalarının devamını dileriz.” Dedi.

Ayrıca Yılın Girişimci Kadınları olarak, CANA Markası sahibi Nermin Arıkoğlu ve ortağı Nazile Bayram ile ÇKHD Yöneticisi Şerife Duvan Menteş’ e de teşekkür plaketi veren Başkan Çiğdem Akça, tüm üye ve gönüllülerinin 8.Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir