18 Eylül 2019 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / CHP’li Tümer: Boğulmaları durduralım…

CHP’li Tümer: Boğulmaları durduralım…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, bunaltıcı sıcakların başladığı şu günlerde sulama kanallarındaki boğulmaların önlenebileceğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta içinde iki kuzenin, önceki gün de 6 yaşındaki bir kız çocuğunun hayatını kaybettiği sulama kanallarında serinlemeye çalışan çocuklarla bir araya gelen Tümer, boğulmaların önlenebileceğini savundu. Tümer’le sohbet eden çocuklar, havuzların paralı olması nedeniyle sulama kanallarını tercih ettiklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulunan Tümer, “Kentte Büyükşehir’e ait mevcut havuzlar Büyükşehir Belediyesi eliyle eğitmenler gözetiminde çocukların ücretsiz yararlanabileceği şekilde düzenlenebilir. Havuz sayısı artırılabilir” dedi.

HAVUZ ÜCRETSİZ OLURSA ÇOCUKLAR KANALI TERCİH ETMEZ

Havuzlardan ücretsiz faydalanacak çocukların sulama kanallarını tercih etmeyeceğine inandığını belirten Tümer, şunları söyledi:

“Bunaltıcı sıcaklarda dar gelirli ailelerin çocukları zorunlu olarak sulama kanallarında serinlemeye çalışıyor. İmkanı olan aileler denize, yaylaya gidebiliyor ancak imkanı olmayan aileleri de düşünmek zorundayız. Bu ailelerimizin çocukları da en yakın sulama kanallarına yöneliyor. Sonuçta istenmeyen kötü tablolarla karşılaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi’ne ait havuzlar da çocukların ücretsiz kullanabileceği cazip bir hale getirilebilirse boğulma olaylarının yok denecek kadar azalacağını düşünüyorum.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kadını darp edip, üzerine siyah renkli yanıcı madde döktüler…

2 kişi genç bir kadını darp ettikten sonra üzerine siyah yanıcı bir madde döktüler. Genç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir