16 Ekim 2019 , Çarşamba
Ana Sayfa / Çevre / CHP’li adaylar ”Esnaf korunacak”…

CHP’li adaylar ”Esnaf korunacak”…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayı, İnşaat Mühendisi Zülfikar İnönü Tümer, CHP politikalarıyla Türkiye’de üreten bir ekonominin ayağa kaldırılacağını vurguladı.
CHP Milletvekili Adayları Müzeyyen Şevkin ve Yüksel Karaaslan ile CHP Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nevin Biçer’le birlikte esnafları ziyaret eden Tümer, Türkiye’de yılda en az 1 milyon kişiye istihdam olanağı sağlanacağını belirtti. CHP’nin esnaf ve KOBİ’lere özel projeler geliştirdiğini söyleyen Tümer, tüm esnaflara her yıl ödediği vergi kadar faizsiz kredi verileceğini kaydetti.
Esnafın kira, araç gideri gibi işyeri masraflarının vergiden düşürüleceğini dile getiren Tümer, “AVM ve hipermarketlere karşı küçük esnaf korunacak. Belediyelerin esnafla rekabet etmesi önlenecek. Prim borcu olan esnaf da sağlık hizmetlerinden yararlanacak. Esnaf diğer çalışanlarla aynı sürede emekli olabilecek ve aynı haklardan yararlanacak. Esnafa stratejik destek sağlanacak. Haksız rekabete yol açan Suriyeli göçmenlerin vergiden ve yasal yükümlülüklerden muaf iş yapmaları önlenecek. Esnaf Bakanlığı kurulacak. Türkiye’de üreten bir ekonomi modeli oluşacak” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kaçak içki operasyonu…

Bir depoya yapılan baskında 150 litre kaçak viski ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi tutuklandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir