12 Aralık 2023 , Salı
Ana Sayfa / Siyaset / CHP ‘nin kadın adayları…

CHP ‘nin kadın adayları…

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 21 Mart’da yapılan eğilim yoklamasında Avukat Elif Doğan Türkmen, Yüksek Jeoloji Mühendisi Müzeyyen Şevkin ve Avukat Rukiye Çinkılıç üçlüsünün erkek adayları adeta sollayıp listeye girmeleri sevnçle karşılandı.

Adana’da Avukat Elif Doğan Türkmen tüm rakiplerini geride bıraktı ve birinci sıraya oturdu. Türkmen, belediye başkan adayı olmak için çaba sarf etmiş ancak, Genel Merkez’in onayını alamamıştı. Adana’da dördüncü sırayı yine bir kadın aday Jeoloji Mühendisi Müzeyyen Şevkin aldı. Avukat Rukiye Çinkılıç ise sekizinci oldu.

Kadın milletvekili aday adaylarının eğilim yoklamasında elde ettikleri başarı parti tabanında da geniş bir yankı uyandırırken, kadın dayanışması da tam not aldı.

CHP’liler, “Bu başarının 7 Haziran’da sandığa yansıyacağını ve kadın seçmenlerinde CHP’ye karşı sevgilerinin bir kez daha artacağı” görüşündeler. Adana siyasetinde de kadınların söz sahibi olması da büyük ilgiyle karşılandı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Mahalle Kütüphaneleri Öğrencilerin İkinci Evi Oldu…

Yüreğir Belediyesi’nin çocuklara uygun ders çalışma ortamı sunmak ve kitap okuma alışkanlıklarını artırmak için hayata …

ÇÜ Rektörlük Koşusu’nu Mind And Life Kazandı…

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü adına Türkiye Jokey Kulübü tarafından “ÇÜ Rektörlük Kupası Koşusu” düzenlendi. …

Evlatları bakmayı reddetti, hastanede yatan eski kayınpederinin yanından ayrılmıyor…

Ersin Kurt (43) ve Sonay Ateş (40) çifti 2 sene önce evlendi. Çiftin bu evlilikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir