27 Ocak 2020 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / CHP Cumhuriyet için yürüyecek…

CHP Cumhuriyet için yürüyecek…

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Cumhuriyet’ten, demokrasiden yana olan tüm yurttaşları Cumhuriyet yürüyüşüne davet etti.

CHP Cumhuriyet için yürüyecek
Barut, ulusal kurtuluş mücadelesi sonucu küllerinden yeniden doğan ulusun ‘Cumhuriyet’i kurarak yönünü çağdaşlık ve aydınlık olarak belirlediğin söyledi. Barut, “Cumhuriyet demokrasinin, özgürlüklerin, hak ve özgürlüklerin teminatıdır. Türkiye’nin yönetim biçimi ‘Cumhuriyet’tir ve ‘Cumhuriyet’ten asla taviz verilemez” dedi.

“CUMHURİYET İLE ULUSUN YÖNÜ ÇAĞDAŞLIK OLARAK BELİRLENDİ”
CHP İl Başkanı Ayhan Barut, Cumhuriyetin ilanının 93.yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan destansı ulusal kurtuluş mücadelesi sonucu yurdun düşmanlardan temizlendiğini aktardı. Küllerinden yeniden doğan ulusun, Atatürk’ün önderliğinde ve bilgeliğinde yeni bir devlet kurduğunu dile getiren Barut, “Büyük Önderimiz 29 Ekim 1923’te ‘Cumhuriyet’i ilan ederek, ulusumuzun yönünü çağdaşlık ve aydınlık olarak belirlemiştir” diye konuştu.

“CUMHURİYET ÇAĞDAŞLIĞIN, DEMOKRASİNİN, HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİN TEMİNATIDIR”
93 yıllık süreçte gerici karşıdevrimcilerin ‘Cumhuriyet’i ortadan kaldırmak için canla başla çalışıp, Cumhuriyete saldırdığına dikkati çeken Barut, “Cumhuriyet her türlü saldırıya karşın Cumhuriyetle bütünleşmiş Atatürk ilke ve devrimleri sayesinde bugün dimdik ayaktadır. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olması ‘Cumhuriyet’ sayesindedir ve ‘Cumhuriyet’ her zaman hep doğru yönü, doğru yolu gösteren pusulamız olmuştur. ‘Cumhuriyet’ demokrasinin, özgürlüklerin, hak ve özgürlüklerin, bağnazlığın karşıtı olan bilimsel aklın teminatıdır” şeklinde konuştu.

“CUMHURİYET SONSUZA DEK YAŞAYACAK”
AKP iktidarının ‘Cumhuriyet’i ortadan kaldırıp “Başkanlık” adı altında tek adamlık rejimini yaşama geçirmeye çalıştığının altının çizen Barut, “Türkiye’nin yönetim biçimi Cumhuriyettir ve Cumhuriyetten asla taviz verilemez. ‘Cumhuriyet’in kurucusu Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetin sonsuza dek koruyucusu ve teminatıdır. Cumhuriyet Halk Partisi var oldukça ‘Cumhuriyet’ de yaşayacaktır. Sonsuza dek Cumhuriyet” ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET KUTLAMALARINA DAVET
CHP Adana İl Örgütü olarak ‘Cumhuriyet’in ilanını 29 Ekim Cumartesi günü etkinliklerle kutlayacaklarını belirten Barut, “Sabah 08.30’da Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunup günün anlam ve önemine dair bir basın açıklaması yapacağız. Akşam saat 17.00’de Uğur Mumcu Meydanı’nda toplanıp, 17.30’da da Ziyapaşa Bulvarı üzerinden Atatürk Parkı’nda son bulacak bir ‘Cumhuriyet’ yürüyüşü gerçekleştireceğiz. ‘Cumhuriyet’ten, demokrasiden yana olan tüm yurttaşlarımızı bu coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Elazığ’a gönderilen yardım tırları yola çıktı…

Adana’dan, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle bölgeye 4 tır dolusu çeşitli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir