15 Nisan 2021 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / CHP Adana Milletvekili. Elif Doğan Türken’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı…

CHP Adana Milletvekili. Elif Doğan Türken’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı…

Ulus olarak, 94 yıl önce bugün, bağımsızlık, özgürlük, yurttaşlık değerleri ile tanıştık. Vatan kavramını yurtseverlik duygusu ile perçinledik. Bugün en önemli bayramımızın yıldönümü. Bayramımız kutlu olsun.

Coşku ile kutladığımız bu günü bizlere armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kuruluşta emeği geçen herkesin anısı önünde saygıyla eğiliyorum. Onlar Cumhuriyeti kurdu, bizler devamını sağlayacağız.

Dün özgürlük, bağımsızlık, vatan şiarı ile yola çıkan Cumhuriyetimizin kurucuları bugün bizden günümüz gerçekleri ışığında yeni sorumluluklar bekliyor. Bu aynı zamanda ülkemize ve toplumumuza karşı sorumluluğumuz. Dünkü bağımsızlık, özgürlük vaatlerinin yanına hak, adalet, barış, kardeşlik ve daha çok demokrasi taleplerini koymak zorundayız. Demokrasi ile Cumhuriyet birbirinden ayrılmaz bir bütünün parçasıdırlar. Biri olmadan diğeri olamaz.

Bugün Cumhuriyet kazanımlarının iktidar eliyle bir bir yok edildiği, her türlü baskının, zulmün arttığı, özgürlüğümüzün ve demokrasimizin hapsedildiği bir dönemden geçiyoruz.

Ama biz Cumhuriyet bekçileri buna asla izin vermeyeceğiz. Hep birlikte mücadele kararlılığımızla bu karanlık dönemi aşacağız. Gücümüz, kararlı mücadele ve birliğimizdedir.

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kuruluşta ve 94 yıldır Cumhuriyetimizi muhafaza ve müdafaada emeği geçen tüm Cumhuriyet sevdalılarımızı minnet ve şükranla anıyorum.

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ kutlu olsun.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kaybolan iki kedi için kadınlar seferber oldu…

Bir kadın, kaybolan iki kedisinin bulunması için bilboarda reklam verdi. Arkadaşlarıyla birlikte her yerde kedilerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir