20 Nisan 2021 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / CHP Adana İl Başkanlığı’ndan Kadir Aydar’ın gözaltına alınması hakkında açıklama…

CHP Adana İl Başkanlığı’ndan Kadir Aydar’ın gözaltına alınması hakkında açıklama…

Soruşturmayı hukuki ve siyasi açıdan değerlendirmek üzere CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana milletvekilleri, il yöneticileri ve parti avukatları değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Toplantı sonrası CHP Adana İl Başkanlığı’nca yapılan yazılı açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“Söz konusu soruşturma dosyasıyla ilgili gizlilik kararı bulunmaktadır. Gizlilik kararı nedeniyle dosyanın içeriği, iddiaya konu belgeler ve varsa delillere ulaşma konusunda il örgütümüz ve parti avukatlarımız konuyu yakından takip etmektedir. Soruşturma kapsamında gözaltında bulunanların ifadeleri alınmaya başlanmış, ifadesi alınanlardan bazıları serbest bırakılmıştır.

Hukuki süreç anlamında ifadelerin yarına kadar tamamlanması beklenmektedir. Genel merkezimiz, il örgütümüz, milletvekillerimiz ve parti avukatlarımız bu süreci sükunetle ve yakından takip etmektedir. Ancak ‘soruşturmanın gizliliği’ ilkesi gereğince; adli makamları etki aklında bırakmamak, şüphelilerin korunması gereken haklarına zarar vermemek için kişisel ve dosyanın içeriğine dair detaylı bir açıklama yapılmamıştır. Konuyla ilgili gerekli ve detaylı açıklama hukuki süreç içerisinde ifadeler tamamlandıktan sonra il başkanlığımız tarafından yapılacaktır. Her zaman olduğu gibi bugün de hukukun üstünlüğüne ve gerçeklerin eninde sonunda ortaya çıkacağına olan inancımızı koruyor, gerçeklerin ortaya çıkması için her türlü çabayı da titizlikle sürdürüyoruz. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Otomobil kamyona arkadan çarptı…

Kamyona arkadan çarpan otomobilin sürücüsü ağır yaralandı.Edinilen bilgiye göre kaza, Niğde-Adana otoyolu Göbekli Dağ mevkisinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir