4 Ekim 2021 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / ÇGC’den geleceğe bir nefes…

ÇGC’den geleceğe bir nefes…

Başkan Esendemir, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Türkiye genelinde gerçekleştirdiği 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla gerçekleştirilen yönetim kurulu üyeleriyle birlikte fidan dikme etkinliğine katıldı. Adana Valisi Süleyman Elban, daha yeşil bir Türkiye için geleceğe miras bırakarak, orman ve doğa sevgisinin arttırılması maksadıyla gerçekleştirilen fidan dikim seferberliği programına katılanlara teşekkür etti.
Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz’ın açılış konuşmasını yaptığı etkinliğe Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci, Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Meryem Tuncel, Adana Alparslan Türkeş BTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, DSİ Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, İYİ Parti İl Başkanı Göktür Boyvadaoğlu, AESOB Başkanı Niyazi Göğer ve diğer yetkililer ile birçok vatandaş katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten Başkan Esendemir, “Bu yıl orman yangınları bakımından zor bir dönem geçirdik. Yaşanan tüm zorluklara rağmen kenetlenerek, yangın bölgelerindeki ağaçlandırma çalışmalarının başarıyla yapıldığına tanık olduk. Bu gün de yeni fidanlar dikerek, geleceğe bir nefes veriyoruz. Orman yangınlarının yaşanmaması ve dikilen fidanların korunması için vatandaşlarımızdan da duyarlılık bekliyoruz. Ormanlarımıza ne kadar sahip çıkarsak, geleceğimizi o kadar sağlıklı çocuklara teslim etmiş oluruz.” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Minik öğrenciler yangın söndürme tatbikatına katıldı…

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası’nın 97’nci yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir