8 Aralık 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / ÇGC’den “Cumhuriyet Gazetesi” açıklaması…

ÇGC’den “Cumhuriyet Gazetesi” açıklaması…

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik olarak yapılan operasyon ve gözaltılara tepki gösterdi.

ÇGC Yönetim Kurulu, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile gazetelerin, radyoların, televizyonların ve ajansların haksız yere kapatılmasını protesto etti.
Darbenin her türlüsüne karşı olduğunu açıklayan ÇGC Yönetim Kurulu, 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen, basın kuruluşlarının da tepki koyduğu FETÖ’cü darbe girişimi sonrasında medyaya yönelik operasyonların mağduriyetler yarattığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:
“Son olarak Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonda gazete yönetici ve yazarlarının gözaltına alınması, uzun bir süredir tartışmalı duruma sürüklenen basın özgürlüğünün yokedilmesi endişesi yaratmaktadır.
Çağdaş demokrasilerde kabul edilemeyecek uygulamalarla düşünce ve ifade özgürlüğünün sınırlandırılması, hatta ortadan kaldırılması yönünde algı oluşturacak girişimler kaygı verici boyutlara ulaşmıştır. Mağduriyet yaratacak uygulamalar asla kabul edilemez. Basın ve düşünce özgürlüğüne yönelik her türlü uygulamayı kınıyor ve protesto ediyoruz.

Medyaya yönelik baskılara son verilmesi yönündeki çağrımızı bir kez daha yineliyoruz.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kozan’a doğalgaz geldi…

Kozan’da ilk doğalgaz akımı düzenlenen törenle gerçekleşti. Kozan’da ilk doğalgaz meşalesi okunan duaların ardından gaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir