5 Aralık 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Cezaevine Görüşe Gelen Vatandaşlara Hırsız Şoku…

Cezaevine Görüşe Gelen Vatandaşlara Hırsız Şoku…

Cezaevindeki yakınlarını görmeye gelen 3 kişinin aracından 7 cep telefonu, 4 bin 500 lira para ve kişisel belgeleri çalındı.

Hamit Şimşek, Latif Özgen ve Ahmet Tek bugün sabah saatlerinde Sarıçam ilçesindeki Kürkçüler F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda yatan yakınlarını görmeye geldi. 3 vatandaş otomobillerini cezaevinin otoparkına park etti. Cezaevine eşya alınmadığı için vatandaşlar cep telefonlarını, cüzdanlarını ve çantalarını da araçlarına bıraktı. Herhangi bir hırsızlık olayı olduğunda da çalınmaması için bazı eşyaları da otomobillerin bagajına koydular.

Hamit Şimşek yakınıyla görüşüp çıktıktan sonra otomobilinin arka sol camının kırık olduğunu gördü. Kırık camdan içeri baktığında bagaja koyduğu ve içinde 2 cep telefonu, bin lira parasının bulunduğu cüzdanının olmadığını fark etti. Şimşek hemen polise haber verdi. Şimşek’ten sonra ise Latif Özgen görüşten çıktığında otomobilinin kapısının açık olduğunu gördü. Otomobili kontrol ettiğinde ise 2 cep telefonu ve içinde 2 bin 500 lira para bulunan cüzdanının çalındığını anladı.

Bir süre sonra otoparka gelen Ahmet Tek de otomobilinin camının kırık olduğunu gördü. Ceketinin cebine koyduğu cüzdanı yerinde duran Tek, annesi, babası ve kız kardeşine ait, içerisinde 3 cep telefonu, bin lira para, saat bulunan çantalar ile cüzdanlarının olmadığını fark etti.

Vatandaşlar hırsızlık olayına tepki göstererek, “Eşyalarımızı içeri almıyorlar otomobile koyuyoruz burada da hırsızlık oluyor. Otoparkın girişine de ‘araçlarda bulunan eşyaların çalınmasından sorumlu değiliz’ diye yazmışlar bu ne biçim iş” dediler.

Polis olay yerine gelip inceleme yaparak, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çocuklarının kredi borcu yüzünden yaşlı çift evlerinden atıldı…

Kozan’da yaşayan yaşlı karı koca, oğullarının çektiği ve ödemediği kredi borcundan dolayı evleri icra yoluyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir